Прем’єр Японії Сіндзо Абе: «У першу чергу потрібно думати про спортсменів»

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе вперше заявив, що не виключає перенесення ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020 у Токіо через пандемію коронавірусу. Про це він сказав у понеділок, 23-го березня, під час виступу в парламенті.

«Якщо провести Ігри таким чином (у повному форматі – ред.) буде складно, ми мусимо прийняти рішення про їх перенесення, виходячи з того, що в першу чергу потрібно думати про спортсменів», – цитує Сіндзо Абе The Japan Times.

За його словами, остаточне рішення прийматиме Міжнародний олімпійський комітет, однак повне скасування змагань «не є можливим».

Нагадаємо, виконавчий комітет МОК оголосив у неділю, 22-го березня, що за чотири тижні він вирішить подальшу долю ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020 у столиці Японії Токіо.

Разом з тим голова оргкомітету Олімпіади-2020 в Токіо Йоширо Морі вчора, 23-го березня, зазначив, що він розгляне можливість перенесення термінів Ігор, оскільки коронавірус продовжує поширюватися у світі. За його словами, на цей час ситуація в США та Європі є надзвичайною.

Водночас, член Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Річард Паунд заявив, що Олімпійські ігри 2020 року в Токіо (Японія) будуть перенесені через пандемію коронавірусної інфекції.

«На підставі інформації, наявної у МОК, рішення про відстрочення вже прийнято. Детально все ще не розписано, проте Ігри-2020 не почнуться 24-го липня, наскільки мені відомо. Все буде відбуватися поетапно. Спочатку ми оголосимо про відстрочку, а потім будемо розбиратися з величезними наслідками цієї ситуації», – цитує Річарда Паунда американське видання Today.

Зазначимо, раніше у Канаді було прийняте рішення не відправляти національні команди на Олімпійські та Паралімпійські ігри-2020. Про аналогічне рішення заявив й Олімпійський комітет Австралії.

Також нагадаємо, ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в столиці Японії Токіо повинні пройти з 24-го липня по 9-е серпня.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ