Прем’єр-міністр Японії: «Ігри у Токіо стануть доказом перемоги над вірусом»

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах та прем’єр-міністр Японії Йошіхіде Суґа домовилися, що ХХХІІ літні Олімпійські ігри в Токіо, перенесені на 2021 рік через COVID-19, пройдуть наступного літа.

В ході зустрічі у Токіо Йошіхіде Суґа і Томас Бах обговорили підготовку до літніх ігор та домовились продовжувати тісно співпрацювати з метою забезпечення безпеки відвідувачів, оскільки кількість нових випадків коронавірусу продовжує зростати по всьому світу, повідомляє Kyodo News.

Японський прем’єр висловив упевненість, що ігри відбудуться наступного літа у столиці Японії як «доказ того, що людство перемогло вірус».

Після зустрічі Бах сказав журналістам, що впевнений, що глядачі зможуть бути присутніми на спортивних змаганнях. Він також пообіцяв, що МОК активізує зусилля, щоб забезпечити вакцинацію глядачів і спортсменів, «якщо до того часу вакцина від COVID-19 буде доступною».

«Разом ми зможемо зробити ці Олімпійські ігри й Олімпійський вогонь світлом у кінці тунелю», – додав очільник МОК.

У повідомленні зазначається, що японська влада розглядає можливість звільнення іноземних гостей, що прибуватимуть на Олімпійські та Параолімпійські ігри 2021 року в Токіо, від двотижневого обов’язкового карантину.

Хоча уряд Японії ще не вирішив, чи дозволить закордонним глядачам відвідувати літні ігри, однак якщо це буде схвалено, то, ймовірно, їх зобов’яжуть пройти тестування на коронавірус перед вильотом і контролюватимуть їхній стан здоров’я після приїзду до Японії.

Крім того, на відміну від іноземних спортсменів і персоналу, глядачам буде дозволено користуватися громадським транспортом у Японії.

Зазначається, що ці пропозиції будуть обговорюватися на засіданні центрального японського та столичних урядів, а також місцевого олімпійського організаційного комітету. Утім, навіть у разі, якщо відвідування Олімпіади закордонними глядачами буде схвалено, уряд зверне увагу на те, чи дозволяти в’їзд гостям із країн, де епідеміологічна ситуація особливо небезпечна.

Нагадаємо, ХХХІІ літня Олімпіада в Токіо повинна була пройти з 24-го липня по 9-е серпня 2020 року. Однак через пандемію коронавірусної інфекції змагання були перенесені на рік. Тепер планується, що Олімпійські ігри відбудуться з 23-го липня по 8-8 серпня, а Паралімпійські – з 24-го серпня по 5-е вересня 2021 року.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ