Про виділення коштів на сучасні бігові доріжки стадіону «СКІФ»

23-го січня 2020 року у Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. На розгляд членів комісії представили перелік проєктів, що є перехідними, тобто вже отримували фінансування з ДФРР 2019 року.

За результатами обговорення члени комісії підтримали рішення щодо реалізації за рахунок коштів ДФРР у 2020 році 33 проєкти, з-поміж яких – влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів стадіону «СКІФ» (вулиця Черемшини, 17) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Відтак, прийняті обласною комісією пропозиції будуть направлені на погодження профільному міністерству й після реконструкції стадіон відповідатиме вимогам ІІ категорії Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААF).

Нагадаємо, нещодавно українська легкоатлетка Ярослава Магучіх під час ХХІ Меморіалу Олексія Дем'янюка у манежі навчально-спортивного комплексу стадіону «СКІФ» встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту серед юніорок U-20 у приміщенні – 201 см.

Зазначимо, що стадіон «СКІФ» – найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, споруджений 1897 року за проєктом відомих львівських архітекторів Івана Левинського та Едгара Ковача. На той час він був одним із найкращих спортивних об'єктів в Австро-Угорщині. У 1910–1939 роках стадіон був домашньою ареною львівських футбольних команд «Лехія» та Drugi Sokół. Після створення у Львові інституту фізкультури з 1946 року стадіон став легкоатлетичною базою для його студентів.

2008 року стадіон «СКІФ» визначили однією з тренувальних баз для проведення футбольного Євро-2012 і розпочали його реконструкцію. Також планувалося, що цей об'єкт стане головною базою для підготовки української національної легкоатлетичної збірної до ХХХ літніх Олімпійських ігор-2012. Проте через брак фінансування реконструкція так і не була завершена. Корпус загального призначення необхідний для навчального процесу ЛДУФК імені Івана Боберського та розглядається як навчально-реабілітаційний центр для учасників АТО. Адміністрація університету і надалі буде звертатися з листами про виділення фінансування в Міністерство освіти України та писати проєкти до Державного фонду регіонального розвитку для завершення реконструкції.