Санкарі ЛДУФК у складі збірної України замкнули ТОП-6 Євро-2021 у командній естафеті

На санно-бобслейній трасі у латвійській Сігулді минулими вихідними завершився 52-й за ліком чемпіонат Європи-2021 з санного спорту, в рамках якого відбувсяй черговий, шостий етап Кубка світу сезону-2020/2021. У складі збірної України змагалася низка представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Саме з санкарів нашого Університету на три чверті було сформовану збірну України, яка в заключному виді програми змагань – командній естафеті – замкнула шістку найкращих. Відкривала естафету в складі «синьо-жовтої» дружини, що стартувала під п’ятим номером, випускниця кафедри зимових видів спорту нашого вишу (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Олена Стецків. Зазначимо, що львів’янка показала п’ятий результат серед представниць прекрасної статі.

Залишалися українці у п’ятірці кращих й по завершенні виступу чоловіків на одиночних санях, де Україну представляв капітан команди Андрій Мандзій з Кременця Тернопільської області, який вищу освіту також здобув у стінах нашого Університету. На жаль, після спуску чоловічих екіпажів двійок, де українську збірну представляв львівський дует у складі Андрія Лисецького та магістранта другого курсу навчання факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Ігоря Стахіва, наша команда опустилася на один щабель і в підсумку посіла шосте місце. А трійку призерів у командній естафеті склали квартети з Росії, Латвії та Німеччини.

В особистих змаганнях українці найкраще виступили у змаганнях жінок. 12-й результат у сумі двох спусків показала ЮліаннаТуницька з Кременця Тернопільської області, якадо того ж в категорії серед молоді віком U-23 виборола бронзову нагороду. 13-е місце посіла вищезгадана Олена Стецків. Чемпіонкою континенту вп’яте у кар’єрі стала росіянка Тетяна Іванова, яка випередила не менш зіркову німкеню Наталі Гейзенбергер та свою співвітчизницю Вікторію Демченко.

У змаганнях чоловіків на одномісних санях ветеран збірної України та її капітан Андрій Мандзій у першому спуску показав 13-й час, але в другому пройшов дистанцію трошки гірше і в підсумковому протоколі посів 14-е місце. На п’ять рядків нижче розмістився львів’янин Антон Дукач. «Золото», як і прогнозували задовго до старту Євро, здобув діюча легенда світового спорту німець Фелікс Лох, який впевнено виграв обидва заїзди. Компанію на п’єдесталі йому склали ще один представник Німеччини Йоханнес Людвіг та італієць Домінік Фішналлер.

Тріумфом господарів завершилися змагання на санях-двійках серед чоловіків. Єдине «золото» Євро-2021 для Латвії вибороли брати Андріс та Юріс Шікс, які хоча й програли другу спробу титулованому німецькому дуету Тобіаш Вендл / Тобіаш Арлт, але за сумою двох заїздів втримали перевагу в 0,029 секунди. Трійку призерів доповнив ще один латвійський екіпаж Мартінс Ботс / Робертс Плуме. Що ж до українців, то Ігор Стахів / Андрій Лисецький показали 16-й результат, а серед молоді U-23 замкнули ТОП-5. Вадим Микиєвич / Богдан Бабура посіли 22-е місце серед дорослих та 10-е серед молоді.