СБК «Львів» – четвертий у жіночій Суперлізі

Спортивно-баскетбольний клуб «Львів», кольори якого захищає чимало студенток чи випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, після двох поразок у Бердянську (54:61, 56:72), і вдома програв «Чайці-ДЮСШ» (55:62) третю гру серії матчів за бронзові медалі жіночої Суперліги України. Відтак, «Чайка-ДЮСШ» – третя, «Львів» – четвертий.

Попри загалом рівну першу чверть поєдинку, у якій більшу частину часу перед вели гості з Бердянська, львів’янки на останніх секундах навіть вийшли вперед і виграли цей ігровий відрізок – 16:14. А от у другій 10-хвилинці приціл у баскетболісток «Львова» зовсім збився – 5:14. Більше того, центрова львівської команди Марія Ковтун уже в першій половині отримала п’ять фолів і наприкінці другої чверті завчасно завершила гру. Зважаючи на обмежений кадровий ресурс господарок майданчика, без замін змушені були грати відразу три баскетболістки «Львова» – Христина Філевич, Марія Дубас і Ольга Краснікова. І так було не лише у цій грі, але й упродовж сезону, бо з ротацією завжди були проблеми, а наприкінці сезону ще й додалася травма Вікторії Бабич, через яку вона не змогла зіграти у матчах плей-оф.

Без Марії Ковтун значно легше дихалося під щитом «Львова» лідерові «Чайки-ДЮСШ» Олександра Радулович, котра навіть після невлучних кидків почувалася королем на підбираннях. Тому до великої перерви вона набрала лише 7 очок, а в другій половині гри – 17. Та навіть за таких складних обставин підопічні старшого викладача кафедри спортивних ігор та рекреації ЛДУФК Ірини Кленіної не опустили рук, а на морально-вольових боролися до самісінької сирени. Наприкінці третьої 10-хвилинки вони скоротили рахунок до чотирьох очок (38:42), хоча дозволили гостям збільшити перевагу перед заключним ігровим відрізком – 40:46. Ті самі шість очок на користь «Чайки-ДЮСШ» висвітлювало табло палацу спорту «Галичина» (53:59) за 2.39 до фінальної сирени. Лідер атак «Львова» Христина Філевич влучила середній кидок – 55:59. Але Ірина Цекова відповіла триочковим, який і став останньою результативною дією у цій грі – 55:62.

Відтак, «Чайка-ДЮСШ» з Бердянська виграє серію (3:0) і здобуває бронзові медалі, а СБК «Львів» у своєму дебютному сезоні у Суперлізі України посідає високе четверте місце. У четвірку кращих підопічні Ірини Кленіної пробилися ще й у цьогорічному розіграші Кубка України, який виборов київський клуб «Динамо-НПУ». А от у боротьбі за золоті медалі жіночої Суперліги динамівки після двох перемог на своєму майданчику (81:76 і 82:63), програли на домашній арені «Київ-Баскета» у спорткомплексі «Меридіан» – 66:88. 6-го травня ці київські команди знову зустрінуться у СК «Меридіан», адже фінальна серія триває до трьох перемог.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИСУПЕРЛІГАЖІНКИ

Серія за бронзові медалі.
Третя гра

СБК «Львів» – «Чайка-ДЮСШ» (Бердянськ) – 55:62
(16:14, 5:14, 19:18, 15:16)

Найрезультативніші: Філевич (22 очки + 10 підб.), Краснікова (15) – у господарок; Радулович (24+11 підб.), Цекова та Радіонова (по 11) – у гостей