Сестри Музичук взяли участь у спецпогашенні марки і конверту до Міжнародного дня шахів (Фото)

У Міжнародний день шахів, який за ініціативи Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ) відзначають 20-го липня, у Львові відбулося спецпогашення шахової марки та пам’ятного почтового конверту за участю випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестер Анни і Марії Музичук, які входять до когорти найсильніших шахісток планети сьогодення.

Львів по праву вважають шаховою столицею України. Саме зі Львова походять такі відомі міжнародні гросмейстери, як Леонід Штейн, Марта Літинська, Олег Романишин, Олександр Білявський, Адріян Михальчишин. Гордістю Львова став «Шаховий Гетьман України», випускник нашого Університету Василь Іванчук – один з найсильніших шахістів світу останніх тридцяти років, чемпіон Євро-2004 та переможець багатьох міжнародних турнірів, багаторічний лідер національної збірної України, з якою перемагав і на командному чемпіонаті світу, і Всесвітніх шахових олімпіадах.

Одними з кращих у світі нині є чемпіонки cвіту та Європи львів’янки сестри Анна і Марія Музичук. За їх присутності з нагоди Міжнародного дня шахів 20-го липня у приміщенні Будинку Головної пошти відбулося спецпогашення штемпелем постійної дії «Львів відкритий для світу» марок шахової тематики. У тому числі й із зображеннями сестер-гросмейстерок.

Проект марки та художні конверти для цієї церемонії приготував дизайнер Андрій Пилюх. Участь в спецпогашенні взяли представники управлінь спорту Львова та області, керівництво львівської шахової федерації та філателісти міста Лева.

Нагадаємо, грі в шахи вже більше 1500 років. З 1966 року з ініціативи Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ) 20-го липня святкують Міжнародний день шахів. Шахісти вибрали цю дату, тому що саме в цей день 1924 року в столиці Франції Парижі була заснована їх федерація. Історія гри в шахи дуже довга та налічує більше півтори тисячі років. Її древнім прототипом, як мінімум VI століття до н.е., була індійська гра чатуранга, яку запозичили перси, у персів – араби, а від арабів гра потрапила в Європу.