Шахісти ЛДУФК провели історичне тренування з Гаррі Каспаровим

Завдяки перемозі команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського в категорії U2200 на Всесвітньому університетському кубку шахового фонду Гаррі Каспарова (Kasparov Chess Foundation University Cup), шахісти нашого вишу провели тренування з живою легендою світових шахів, 13-м за ліком чемпіоном світу Гаррі Каспаровим.

Серед 125-ти студентських команд з 72-х університетів, учасників вище згаданого міжнародного шахового форуму, спеціальний приз турніру вибороли тільки два університети – Техаський університет долини Ріо-Гранде і Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.

Онлайн-тренінг від одного з найвидатніших шахістів за всю історію розвитку виду спорту, 13-го чемпіона світу Гаррі Каспарова відбувся 19-го березня 2021 року. Оскільки тренування ексклюзивне, запрошення отримало обмежене коло осіб, зокрема: Євген Приступа (ректор ЛДУФК), Богдан Виноградський (завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту ЛДУФК), Ігор Янків (тренер команди ЛДУФК), Антон Литвинець (капітан і тренер команди ЛДУФК), Василь Медведик, Володимир Медведик, Любомир Волошинський та Віталій Дзюрак (студенти ЛДУФК – переможці Kasparov Chess Foundation University Cup), Кирило Шевченко (студент ЛДУФК, міжнародний гросмейстер), Петро Голубка (випускник ЛДУФК, міжнародний гросмейстер), Андріан Михальчишин (міжнародний гросмейстер), Олександр Онищук (міжнародний гросмейстер, чемпіон США), Михайло Ходорковський (керівник фонду Каспарова) і сам Гаррі Каспаров (13-й чемпіон світу, міжнародний гросмейстер).

Згідно домовленостей, кожен з переможців університетського кубка шахового фонду Каспарова, заздалегідь надсилав свої чотири партії, а Гаррі Каспаров відібрав дві найцікавіші з них на власний розгляд. Впродовж тренування, яке тривало три з половиною години, студенти нашого університету демонстрували свої партії на Chess Base. Водночас, легенда світових шахів висловлював власний погляд на ту чи іншу ігрову позицію, а також найкращі ідеї та плани гри в його розумінні.

Особливого обговорення та зацікавлення всіх учасників ексклюзивного тренування викликали партії студентів другого курсу ЛДУФК Василя Медведика і Кирила Шевченка. На закінчення тренування лідер збірної команди нашого університету Кирило Шевченко пригадав зіграну партію з Гаррі Каспаровим в далекому 2014 році, яка завершилась мировою нічиєю. Цей спогад викликав усмішки всіх учасників, адже Гаррі Каспаров і Кирило Шевченко згадали зіграний дебют, а також декілька ходів та ідей, які були використані впродовж партії.

«Дякуючи рідному Університету, зокрема Антону Литвинцю, а також Адріану Михальчишину, отримав можливість спілкуватися з живою легендою шахів – Гаррі Кімовичем Каспаровим. Як і сім років тому в школі «Домінант», ще у 2014 році, після спілкування з легендою світових шахів мене переповнює неймовірне відчуття щастя, яке словами не передати...», – зазначив після тренування Кирило Шевченко.