Шахісти ЛДУФК зіграли онлайн-матч солідарності з Ліванським університетом (Фото)

У головному корпусі ЛДУФК відбулася безпрецедентна подія – шаховий онлайн-матч між студентськими командами Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського та Ліванського університету. Організатори поєдинку: Посольство України в Ліванській Республіці, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Ліванський університет, Управління фізичної культури та спорту ЛОДА та Львівська міська федерація шахів.

На офіційній церемонії відкриття турніру із відео-привітанням виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ліванській Республіці Ігор Осташ, який побажав, щоб в інтелектуальному батлі перемогла дружба.

Також привітання висловив начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як: «Сьогодні маємо нові виклики, тому з врахуванням цих обставин шукаємо інші формати змагань. Нехай переможуть сильніші шахісти, з вищим рівнем спортивної майстерності, а організатори здобудуть новий досвід, який пізніше конвертують у більш масштабні проекти».

Отож, команду ЛДУФК представляли: Любомир Волошинський, Віталій Дзюрак, Юрій Красногор, Іван Рушинець, Василь Медведик, Владислав Баклажков та Віра Сидоряк. Тренери – викладачі кафедри стрільби та технічних видів спорту Ігор Янків і Антон Литвинець.

«Особливість події визначальна тим, що серед ЗВО України жодного разу не проводились подібні турніри. Шаховий онлайн-матч отримав статус міжконтинентального, бо учасником був європейський і азійський університети. Приємно, що боротьба була рівною та безкомпромісною. У певний період студенти нашого вишу вели перед з перевагою у 17 очок, проте у підсумку поступились шахістам Ліванського університету з рахунком 95:98», – розповів Антон Литвинець.

«У цьому шаховому двобої в кожній команді приймали участь сім гравців – шість хлопців і одна дівчина. За матчем можна було спостерігати у відео-трансляції на каналі Twitch. Зараз всі партії доступні на багатьох інформаційних ресурсах шахової спільноти в Інтернеті. Тривала жвава боротьба і до останнього не було зрозуміло, хто переможе. Лише в останні хвилини перемогла команда Лівану з результатом +3 залікових бали. Однозначно буде матч-реванш», – наголосив головний суддя змагань, арбітр Міжнародної федерації шахів (FIDE) Олександр Прохоров.

Іванна Литвинець