Шаховий командний онлайн Кубок націй-2020. День 2-й

У другий ігровий день великого командного турніру – Онлайн Кубок націй – 2020 (організатори – Міжнародна федерація шахів спільно із сайтом Chess.com), серед учасників якого й дві представниці України – випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестри Анна і Марія Музичук (перша з них виступає за збірну Європи, а друга – за Решту світу), було зіграно партії третього та четвертого турів групового етапу.

Нагадаємо, за почесний трофей, володар якого визначиться у неділю, 10-го травня, ведуть боротьбу національні команди Китаю, Індії, США і Росії, а також збірні Європи і Решти світу, за які в кожному матчі грають четверо основних учасників – троє чоловіків та одна жінка. Команди також мають по одному запасному у чоловіків і жінок. Спочатку, у перші п’ять днів, команди зіграють груповий етап в два кола – по два тури щодня. А в заключний ігровий день дві кращі команди зустрінуться в суперфіналі. Контроль часу – по 25 хвилин кожному шахісту + 10 секунд на хід.

Виграш у матчі з будь-яким рахунком приносить команді два очки, нічия – одне, поразка – нуль. У разі нічийного підсумку суперфінальної зустрічі переможцем оголосять команду, у якої були вищі показники в десяти турах колового турніру.

Призовий фонд змагання складає 180 000 доларів США. Кожна команда отримує стартові гроші – по 24 000. Крім того, переможці одержать ще 24 000, а другі призери – 12 000.

Кожний день групового етапу перша партія розпочинається о 17:00 за київським часом, а друга – о 18:45. Суперфінал у неділю стартує о 18:00.

Додамо, що рейтинг-фаворитом турніру є збірна Китаю, середній рейтинг гравців якої становий 2717 очок. Далі йдуть команди Європи (2687), Росії (2662), США (2641), Індії (2605) та Решти світу (2597).

А тепер про деталі другого ігрового дня групового етапу, що для команд, у складі яких грають Анна та Марія Музичук, склався з абсолютно протилежними результатами.

У матчах третього туру збірна Європи (на фото) з мінімальним рахунком 2,5:1,5 взяла гору над командою Індії. Перемогу шахістам Старого Світу принесла звитяга вірменина Левона Ароняна білими фігурами над Відітом Сантошом, а Анна Музичук білими фігурами зіграла внічию з Хампі Конеру.

В інших матчах туру Китай зіграв внічию з Росією – 2:2, а команда США мінімально здолала збірну Решти світу – 2,5:1,5. Перемогу «зірково-смугастим» приніс виграш Ірини Круш чорними фігурами у партії проти Дінари Садуакассової, яка замінила у цьому протистоянні Марію Музичук.

У четвертому турі збірна Європи, у складі якої Анну Музичук замінила грузинка Нана Дзагнідзе з рахунком 3:1 перемогла команду США. Цікаво, що другу поспіль звитягу європейцям принесли перемоги чорними фігурами – Максим Вашьє-Лаграв обіграв Хікару Накамуру, а вище згадана Нана Дзагнідзе – Анну Затонскіх.

Якщо Музичук-старша у цьому турі відпочивала, то її молодша сестра в складі Решти світу білими фігурами зіграла внічию з росіянкою Ольгою Гірею. Однак це не допомогло команді екс-чемпіонки світу Марії Музичук встояти проти суперників. Виграш у партіях Яна Нєпомнящего і Сєргєя Карякіна білим кольором над азербайджанцем Теймуром Раджабовим та перуанцем Хорхе Корі відповідно принесли перемогу росіянам – 3:1.

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ КОМАНД
ПІСЛЯ 4
-х ТУРІВ

Додамо, що сьогодні, 7-го травня, команди зіграють також по два матчі. О 17:00 за київським часом у п’ятому турі зустрінуться Індія – Росія, США – Китай і Решта світу – Європа. Зазначимо, що в останній грі можуть зустрітися в очному протистоянні наші Анна і Марія Музичук. А о 18:45 розпочнуться партії шостого туру: Росія – Європа, Решта світу – Китай та США – Індія.