Шпажистки Яна Шемякіна і Ксенія Пантелєєва поборються за путівки до Токіо

Упродовж чотирьох наступних днів, з 20-го по 23-є березня, в Казані триватиме єдиний у 2021 році етап Кубка світу з фехтування на шпагах серед чоловіків і жінок, який стане заключним турніром відбору на ХХХІІ літні Олімпійські ігри в Токіо-2020. У складі збірної України змагатимуться й дві зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Яна Шемякіна та Ксенія Пантелєєва (на фото – крайні справа і зліва відповідно).

Результати етапу Кубка світу в Казані підуть з підвищеними балами в загальний рейтинг збірних команд, за підсумками якого визначаться учасники олімпійського турніру шпажистів та шпажисток у столиці Японії. У перші два дні, в суботу та неділю, 20-го і 21-го березня відповідно, відбудуться змагання в особистій першості. У чоловічому турнірі від України заявлено 11 учасників, серед жінок – шестеро.

А в понеділок та вівторок, 22-го і 23-го березня відповідно, триватимуть командні змагання. Зазначимо, що путівки на Олімпіаду в Токіо-2020 отримають по вісім чоловічих і жіночих команд: перші чотири світового рейтингу та по одній кращій від Європи, Азії, Америки і Африки серед решти, але за умови, що вони будуть займати місце у ТОП-16.

Станом на сьогодні, жіноча збірна України, старшим тренером якої є випускник нашого Університету Андрій Орліковський, у світовому рейтингу знаходиться на дев’ятому місці, мінімально, двома балами, поступаючись німкеням, а чоловіча наша команда наразі шоста.

Додамо, що у командному жіночому турніру в складі збірної України разом з олімпійською чемпіонкою Лондона-2012 Яною Шемякіною та Ксенією Пантелєєвою (35-й і 43-й номери світового рейтингу) виступатимуть Олена Кривицька (10-й) з Тернополя та киянка Джоан Фейбі Бежура (54-й).