Студенти ЛДУФК відвідали Державний меморіальний музей Михайла Грушевського (Фото)

Студенти I курсу групи 12-ГРС факультету туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 10-го жовтня разом з доцентом кафедри олімпійської освіти Андрієм Совою, в рамках дисципліни «Історія української культури», відвідали Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154).

Дорогою до музею студенти проходили повз різні історичні пам’ятки та пам’ятники Львова. Викладач розповідав цікаві факти з історії Львова та життя професора Івана Боберського. Студенти були біля старого корпусу ЛНУ імені Івана Франка, де навчався патрон нашого вишу. Також побували біля пам’ятника Михайлу Грушевському.

Після цього ще більше захотіли побачити віллу, де проживав відомий український діяч, про якого студенти знають не тільки те, що він зображений на купюрі 50 гривень, а й те, що він є рекордсменом серед українських істориків за кількістю написаних праць. Його бібліографія сягає майже 2 000 позицій. Серед його найвідоміших робіт: «Історія України-Руси» та «Нарис історії українського народу».

Оскільки студенти все-таки з Університету фізичної культури, то до всіх пам’яток добиралися пішки та звичайно з усмішкою. Напевно всі знають, що музей Михайла Грушевського знаходиться доволі далеко від нашого університету, на узвишші, тому зрозуміло, що студенти підіймалися вгору, і уявіть собі, усі дійшли до цілі, і усі змогли витримати такий «важкий» та довгий, насправді довгий шлях.

Прибувши до музею, студентів радісно зустріли і одразу ж фото та невеличке опитування. Студенти не здали позиції й на питання: «А хто ж такий Михайло Грушевський?», сміло відповіли, що це перший Президент України, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, відомий історик, громадський і політичний діяч.

Трішки історії, усе–таки, саме за збагаченням історичних знань ми вирушили до музею. Так от на сайті музею Грушевського зазначено, що «вілла професора була споруджена у 1902 р. за проектом архітектора Мартина Заходного. І з того часу стала осередком наукового, культурного та громадського життя тогочасної Галичини. Навколо науковця гуртувалися і галичани, і наддніпрянці, котрі приїздили до Львова. Тут виховувалася Львівська школа професора Грушевського, провадилася непересічна наукова праця, виношувалися творчі задуми, відбувалися пошуки та звершення. Та, насамперед, садиба була затишним куточком, місцем відпочинку та душевного спокою Михайла, Марії та Кулюні Грушевських».

Отож, студентам пощастило побувати на презентації нового додатку «DMH Lviv AR», який зможе допомогти усім поціновувачам історичних пам’яток, а саме відвідувачам музею Михайла Грушевського, відвідувати музей віртуально. Так, так, Ви не помиляєтесь, саме віртуально. Це проект доповненої реальності для експонатів меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Додаток дає змогу побачити у себе на столі 24 експонати музею, які належали сім’ї Грушевських.

Також за допомогою свого смартфону можна «поблукати» кімнатами та поверхами музею. Ви зможете поринути в атмосферу музею, навіть якщо знаходитися у будь-якій точці світу. Щоб повіноцінно використовувати додаток потрібно листівки із всіма експонатами. До речі, організатори подарували усім гостям, які були на презентації, в тому числі і нашим студентам, листівки з експонатами. Тепер студенти можуть розглядати експонати та «гуляти» по музею не виходячи з дому. Додаток розроблено командою Skeiron для Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Цими приємними подарунками завершився похід до музею. Студенти розійшлись по домам і усі залишились з приємними враженнями та спогадами.

Притулка Тетяна, Андрій Козира
Фотографії Андрія Сови та Романа Метельського