Студенти ЛДУФК відвідали Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (Фото)

22 листопада студенти першого курсу групи 5-ФР факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського разом з доцентом кафедри олімпійської освіти Андрієм Совою, в межах дисципліни «Історія української культури», відвідали Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20). Це один з найбільших музеїв української культури і мистецтва, заснований ще 1905 р. митрополитом Андреєм Шептицьким як приватна фундація. 1913 р. урочистим актом переданий у дар українському народові. Фонди музею налічують понад 150 000 одиниць збереження.

Першокурсники були вражені внутрішньою оздобою та експонатами музею. У цій будівлі є безліч колоритних іконостасів, ікон, службових книг, зображень розп’яття, портрети відомих людей, скульптури. Кожна з цих культурних пам’яток варта особливої уваги.

Студенти оглянули надзвичайно цінні колекції сакрального мистецтва, про які докладно розповіла працівник музею Христина Куліш-Яцишин. Вона із захопленням розказала студентам про кожен елемент картин і скульптур, що справило надзвичайне враження. Варто відзначити що до нас долучилася 1 група факультету фізичної культури і спорту нашого вишу у супроводі старшого викладача кафедри олімпійської освіти Ростислава Поліщука.

Один зі студентів так прокоментував похід у музей: «Мені дуже сподобався похід у музей Андрея Шептицького. Я побачив багато нового та цікавого. Це була чудова можливість духовного збагачення, розширення кругозору та пізнання культури України».

Варто пам’ятати, що у наш час важлива самосвідомість і розвиток. Тому варто частіше відвідувати музеї та ознайомлюватися з різними пам’ятками архітектури. Отож вивчаймо нашу культуру, не забуваймо українські звичаї і традиції!

Анна-Марія Якимів, Андрій Козира
Фотографії з архіву Андрія Сови