Студенти ЛДУФК відвідали виставки із циклу «Шевченкіана – 2019» (Фото)

Сьогодні, 27-го березня, студенти 2-ї групи факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відвідали виставки Палацу мистецтв із циклу «Шевченкіана – 2019». Зокрема, це: виставка художника Ігоря Гавришкевича «Барви душі», виставка з фондів Палацу мистецтв і Народного музею Тараса Шевченка, виставка ікон «Замлиння», виставка фотохудожника Йосифа Марухняка.

Ознайомлення з виставками відбулося в межах проведення семінарського заняття з курсу «Основи риторики», яке проводила старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Гузенко Ірина Іллівна.

У Народному музеї Тараса Шевченка Палацу мистецтв, затамувавши подих, студенти слухали інформацію про творчу спадщину великого Кобзаря, про Шевченка не лише борця, а й вразливого душею, чистого серцем лірика. Студенти ознайомилися з матеріалами виставки, оглянули книги, періодичні видання, рукописні документи, живопис та репродукції малярських творів, переклади поезій Тараса Шевченка мовами світу, унікальне зібрання, яке розкриває не тільки творчість поета, а й літературо- та мовознавчі, мистецькознавчі дослідження, документальну спадщину у галузі шевченкознавства.

Студенти мали можливість долучитися до обговорення творчості Кобзаря. І з впевненістю можна сказати, що цей дотик до творчості залишив відгомін у їхніх серцях.

Ірина Іллівна наголосила: «Тарас Григорович не тільки геніальний поет, він ще й талановитий художник-реаліст, який належить до найвидатніших діячів світової культури. Тарас Шевченко є видатним майстром українського живопису і графіки, основоположником народності та цінних національних традицій України».

На завершення зустрічі Ірина Гузенко висловила щирі слова вдячності завідувачу Народного музею Тараса Шевченка Зеновію Філіпчуку за цікаву розповідь, яскраві враження, дружню розмову, наголосивши на тому, що важливим чинником у формуванні сучасної молоді є популяризація українського поетичного слова та удосконалення мистецтва мовлення.

Є імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали невід’ємною частиною його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім’я геніального поета, нашого земляка Тараса Григоровича Шевченка. Ми горді від того, що маємо неоціненний скарб – слово Тараса, великого Кобзаря української нації.

Кафедра гуманітарних дисциплін