Студенти ЛДУФК Віталій Радевич, Олег Гасюк і Назарій Войтович завоювали Суперкубок України у складі «Енергії»

Львівська футзальна «Енергія» вперше у своїй історії стала володарем Суперкубка України. Команда Валерія Легчанова у Львові в палаці спорту «Галичина» здобула вольову перемогу над діючим чемпіоном країни херсонським «Продексімом» – 4:3. Свій внесок у цю звитягу внесли і студенти Львівського державного університету фізичної культури Віталій Радевич, Олег Гасюк і воротар команди Назарій Войтович.

Спершу зазначимо, що перед початком цього поєдинку відбулася церемонія нагородження найкращих гравців та найкращого тренера за підсумками минулого сезону. Другий рік поспіль найкращим воротарем став кіпер «Продексіму» Кирило Ципун. А наш студент ЛДУФК Віталій Радевич вдруге поспіль виборов приз найкращого молодого гравця Екстра-ліги. Окрім того, приз найкращого головного тренера дістався наставнику «Енергії» Валерію Легчанову.

Щодо самого поєдинку, то на початку матчу матчу «Продексім» мав три нагоди для того, щоб відкрити рахунок. Спочатку Пітуля ліквідував теоретичний вихід Фумаси, а потім голкіпер «Енергії» двічі впорався з ударами Шотурми. «Енергія» відповіла кількома випадами, але коли справа доходила до ударів, то вони блокувались. А вже на 4-й хвилині Ланко став автором першого голу, невідпорно пробивши у нижній кут – 0:1. «Енергія» кинулася відіграватися, але херсонці грамотно захищалися. Фактично за перші шість з половиною хвилин львів’яни не нанесли жодного акцентованого удару в ствір воріт Ципуна. А от «Продексім» на 7-й хвилині забив вдруге. Колишні «ураганівці» Корсун і Шотурма організували контрвипад на ворота Пітулі й останній залишив свій «автограф» у воротах львівської команди – 0:2.

Наставник «Енергії» відреагував миттєвим тайм-аутом. Після поновлення гри перша четвірка гостей могла зробити рахунок 3:0 на свою користь. І, на щастя, спрацювало неписане правило: не забиваєш ти – забивають тобі. На 10-й хвилині «Енергії» вдалося зробити атаку, яка стала гольовою. Фактично гол зробив уже згадуваний Радевич, який видав Пелеху шикарну розрізну передачу і той замкнув дальну стійку – 1:2. На цьому «зелено-білі» не зупинилися і вже через хвилину Ковальчук виходив на побачення з Ципуном, але пробив повз дальній кут. На піднесенні «Енергія» створила ще кілька гольових моментів і зрештою наставник гостей бразилець Жоао Карлос Барбоза не витримав і взяв тайм-аут. А після цієї взятої «хвилини» «Продексім»… пропустив ще раз. «Енергетики» розіграла чудову комбінацію, використавши усю ширину рідного майданчика палацу спорту «Галичина», і тепер уже Легендзевич вивів Пелеха на ударну позицію. А той пробив поміж ніг Ципуну – 2:2. На крилах успіху «Енергія» могла тут же забити третій м’яч. Спочатку удар був заблокований, а трохи згодом Ципун завадив Пелеху зробити хет-трик. Змарнувавши низку нагод і захопившиь атаками, господарі дещо втратили концентрацію і пропустили втретє після несподіваного удару з розвороту Волянюка – 2:3.

Після перерви перші небезпечні моменти були біля воріт «Енергії». І тепер уже студентові ЛДУФК Назарію Войтовичу, який замінив у воротах Пітулю, довелося демонструвати свою реакцію і майстерність. Це були дуже важкі хвилини для «енергетиків», які ледь не пропустили вчетверте. Підопічним Валерія Легчанова знадобився час для того, щоб відвести гру від своїх воріт та перейти на половину майданчика «мельників». Кілька разів львів’яни виводили на удар Коваля, але його спроби блокувались. А на 26-й хвилині рахунок міг стати рівним, однак м’яч після удару Радевича влучив у поперечину воріт Ципуна. «Зелено-білі» на цьому не зупинилися і продовжили шукати шанс біла воріт «біло-синіх». По такій грі «Продексіму», вочевидь, треба було спробувати якимось чином збити такий наступальний порив «Енергії». І підопічні Жоао Карлоса Барбози знайшли спосіб: вони стали відповідати своїми атаками на ворота Войтовича. Однак, вже «енергетики» почали більш грамотно грати у захисті, особливо зі «стовпами». Це призвело до того, що гравцям «Продексіма» не завжди вдавалося доводити свої атаки до логічного завершення. Десь в районі екватору другого тайму темп гри на кілька миттєвостей впав, однак дуже скоро обидві команди почали його збільшувати. Ініціатива більше надходила від «Продексіма», який на 32-й хвилині міг забивати четвертий гол, але Волянюк не скористався шансом шансом оформити дубль. У «Енергії» відповідь намагався зробити Гасюк, але його удар після відносно непоганої комбінації мети не досяг.

Чим менше часу залишалось до кінця другого тайму, тим активніше почала грати «Енергія» біля воріт Ципуна. Підопічні Валерія Легчанова шукали різні шляхи до воріт «мельників», однак херсонці стримували тиск своїх львівських опонентів. І, тим не менш, в одному з епізодів фортуна усміхнулась «енергетикам», коли Ковальчук опинився на м’ячі після того, як помаранчева куля відлетіла в його бік від Ципуна. І так рахунок став 3:3. Майже одразу «Продексім» міг забити у відповідь, однак Войтович впорався з ударом Клаудіньо, перевівши м’яч у штангу. Трохи пізніше бразилець ще раз перевірив пильність 20-річного воротаря «Енергії», але той без проблем впорався з ще одним пострілом.

Коли до кінця основного часу залишалось близько трьох хвилин, то стало зрозуміло, що перемогу отримає та команда, яка буде більше ризикувати. «Енергія» намагалася йти вперед за рахунок стрімких атак та командних швидкостей. «Продексім» же шукав можливість організувати випад та доставити м’яч до когось з гравців. В одному з таких епізодів Білоцерківець вийшов на ударну позицію, але не зміг переграти Войтовича, який вчасно вийшов з воріт. А от «енергетики» у відповідь організували атаку, яка закінчилась голом Легендзевича на 38-й хвилині – 4:3. «Продексім» тут же перейшов на гру з п’ятим польовим. І вже наприкінці основного часу «мельники» могли двічі зрівняти рахунок. Однак, спочатку Корсун не зміг переграти Войтовича у ближньому бою, а потім Ланко не зміг влучити у ворота з близької відстані. «Енергетики» змогли вистояти в обороні, і в результаті здобули перемогу в цьому фантастичному за своєю емоційністю двобої. Отоже, «Енергія» з сьомої спроби все-таки здобула Суперкубок України.

Суперкубок України. Львів. Палац спорту «Галичина»
8 вересня

«Продексім» (Херсон) – «Енергія» (Львів) – 3:4

Голи: Ланко (4), Шотурма (7), Волянюк (19) – Пелех (10, 14), Ковальчук (34), Легендзевич (38).

«ПРОДЕКСІМ»: Ципун – Фумаса, Шотурма, Корсун, Фетько – Ланко, Білоцерківець, В’яч. Чуднов, Скорий – Волянюк, Клаудіньо.

«ЕНЕРГІЯ»: Пітуля (Войтович, 21) – Ковальчук, Гасюк, Струк, Кузь – Легендзевич, Радевич, Пелех, Коваль – Писько.

Попередження: Фумаса (40) – Струк (40).