Студентка ЛДУФК Вікторія Бабич грає за збірну України U-20 на континентальному форумі

На чемпіонаті Європи-2018 з баскетболу серед дівчат U-20 у Дивізіоні В в складі збірної України виступає студентка Львівського державного університету фізичної культури Вікторія Бабич, вихованка львівського тренера обласної ДЮСШ Марини Шуп’яної. Наша команда відіграла три матчі, у яких здобула одну перемогу й двічі програла. Сьогодні, 11-го липня, у нас – вкрай важливий поєдинок проти британок, а завтра, 12-го липня, граємо з Ізраїлем.

Після поразки у надскладному стартовому матчі з Литвою наші дівчата оформили перемогу у поєдинку з Грецією, але у третій грі першості поступилися господаркам – команді Румунії. Отож, турнірне становище у нашій групі таке: Румунія – 3 перемоги, Литва та Ізраїль – по 2 перемоги, Україна і Велика Британія – по 1, Греція – без перемог. У Дивізіон А виходять три кращі команди турніру. Для продовження боротьби за підвищення у класі нашій команді треба посісти перше або друге місце у своїй групі.

Україна – Литва – 77:80 ОТ
(20:15, 19:13, 12:18, 18:23, 8:11)

УКРАЇНА: Цюбик (26), Бабич (13 + 6 підбирань), Карп (11 + 14 підбирань), Любінець (4 + 8 підбирань), Лах (3) – старт; Мітіна (16), Фастова (4 + 5 передач), Дацько, Попова, Гозалова.

Свою стартову гру на Євро-2018 наша команда доволі впевнено розпочала, вигравши окремо першу і другу чверті. Українські дівчата за всіма статистичними показниками трохи переважали опоненток: краще атакували з гри, мали більше асистів на команду та робили менше втрат. Приблизно рівною було ситуація на підбираннях. Щодо індивідуалій, то кращою за підсумками 20 хвилин гри стала Цюбик, яка реалізувавши 5 із 8 триочкових за половину, набрала 16 очок ще до великої перерви. А ось у третій чверті литовські баскетболістки додали у захисті і заволоділи перевагою на щитах, зібравши за десятихвилинку 7 відскоків у чужій «фарбі». Суперниці почали потроху підбиратись до українок і у заключній чверті зуміли скоротити відставання до мінімального. Два влучних триочкових у виконанні

Цюбик та два ендвана Бабич, здавалося б, стабілізували ситуацію – «+5» для України менш ніш за хвилину до кінця заключної чверті. Але у Литви була своя героїня: Месконайте провела неймовірний відрізок у вирішальній фазі основного часу зустрічі, реалізувавши два важких і надзвичайно важливих для своєї команди дальніх, які залишали литовок у грі. Коли до кінця четвертої чверті залишалося 3,7 секунди Україна мала 2 очки переваги, а Литва після тайм-ауту водила м’яч з-за бокової на половині нашої команди. Литовки знову знайшли Месконайте, яка при виконанні кидка с середньої дистанції заробила на собі пробивний фол. Нерви у баскетболістки виявились міцними – 2 з 2 з лінії. Овертайм. У додатковій п’ятихвилинці психологічна перевага була вже на боці Литви, яка дотисла нашу команду і вирвала перемогу у стартовому матчі турніру.

Греція – Україна – 54:71
(6:19, 18:20, 15:14, 15:18)

УКРАЇНА: Карп (15+11 підб., 6 передач), Любинець (8+5 підб.), Цюбик (30+6 підб.+5 перед.), Мітіна (6), Попова, Дацько, Фастова (4), Бабич (8+5 підб.), Боярчук, Гозалова, Лах, Завертайло.

Українки впевнено розпочали зустріч. Першу результативну атаку завершили Карп з Цюбик. Вони залишалися найактивнішими в складі нашої команди, задаючи темп гри. Захопивши ігрову перевагу, наші дівчата поступово пішли в відрив. Стартову 10-хвилинку українки виграли в 13 очок. З початком другої чверті наша команда продовжила домінувати. Втім суперницям поступово вдалося загальмувати відрив українок. На велику перерву загальна різниця збільшилася лише на 2 очки. З поновленням гри суперниці спробували перехопити ініціативу. На певний час їм це вдалося. По ходу чверті грецькі баскетболістки відігравали 10 очок. Однак під кінець третьої 10-хвилинки лідери нашої збірної практично нівелювали запас суперниць. Греція в підсумку відіграла лише один бал. Заключну чверть Україна почала ефектним триочковим Мітіної. Загалом же останню 10-хвилинку поєдинку Україна розпочала з ривка 7:0. Грецька команда не припиняла спроби відігратися, та попри втому українки впевнено
довели зустріч до перемоги.

Україна – Румунія – 56:63
(18:10, 13:19, 9:19, 16:15)

УКРАЇНА: Карп (21+8 підб.), Мітіна (13), Цюбик (3+6 підб.+5 передач), Фастова (4), Любинець (6+3 підб.), Бабич (8+5 підб.), Попова, Боярчук, Дацько, Гозалова, Лах (1).

Наші дівчата впевнено розпочали поєдинок проти господарів чемпіонату. Вони першими відкрили рахунок та поступово пішли вперед. Згодом українки вже на 10 очок випереджали суперниць. Перша спроба румунок відігратись особливого успіху не мала – різницю вдалося скоротити лише на два очки. Однак у другій чверті румунки були більш наполегливими. Вони перехопили ініціативу та відіграли ще шість очок. На велику перерву наші дівчата мали лише два очки запасу. Основні статистичні показники команд майже зрівнялися. При цьому Цюбик під щільною опікою за 16 хвилин жодного разу не поцілила в кошик. Суперниці відчули кураж і з натхненням з початком третьої чверті пішли вперед. Попри спроби українок збити запал господарів, ті все ж виграли третю частину гри в десять очок. То ж заключну чверть збірна України розпочинала за відставання у 8 очок. Попри несприятливий перебіг, наші дівчата на останніх хвилинах скоротили різницю до двох очок. Однак сил на вирішальний фінішний ривок не вистачило. Друга поразка відкинула українок на четверте місце в групі.

Роман Цюняк за матеріалами офіційного сайту ФБУ