Студентська «Олімпійська вікторина» (Фото)

У Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбулася традиційна студентська вікторина знавців історії олімпійського руху. Захід організувала кафедра олімпійської освіти, зокрема модератором творчих змагань був кандидат наук з фізичного виховання та спорту Антон Литвинець, суддівство здійснювали кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Падовська та кандидат філософських наук Ростислав Поліщук. У заході взяла участь професор Оксана Вацеба, голова регіонального відділення Олімпійської академії України, заступник директора Львівського училища фізичної культури.

Відкриття вікторини розпочалося урочисто – виконанням олімпійського гімну. Відтак, учасників привітав завідувач кафедри олімпійської освіти, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Ярослав Тимчак, наголосивши: «Просто неймовірно, наскільки мрії П’єра де Кубертена про особливе призначення Олімпійських ігор збулися! Сьогодні спорт є потужним засобом комунікації, порозуміння, партнерства і зміцнення миру в глобальному масштабі. Міжнародний олімпійський комітет став однією з найвпливовіших громадських організацій світу, політикою якого є заклики до миру. Можливо, олімпійський прапор – це прапор об’єднаного людства».

«Олімпійські ігри – найбільша подія спортивного життя, що об’єднує людей, для яких цінності олімпійського руху є дуже важливими в житті, зокрема і національні традиції. Бажаю, щоб ви прагнули вивчити традиції українського народу, бо саме національна ідентичність формує багатогранність олімпійського руху», – побажав учасникам вікторини відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Володимир Левків.

У вікторині змагалися дев’ять студентських команд. Зокрема шість з факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК: «Юніори» (3 група, 1 курс), «Володарі олімпійських кілець» (6 група, 1 курс), «Атараксія» (23 група, 2 курс), «Олімпіки» (2 група, 1 курс), «Спартак» (1 група, 1 курс), «Сини Олімпу» (6, 4 групи, 1 курс); дві команди з факультету туризму: «Олімпійці» (11 група, туризм), «Володарі Олімпу» (11 група, менеджмент) та одна команда Львівського училища фізичної культури – «Олімпійський лев».

Отож, в результаті наполегливої боротьби, переможцями інтелектуальних змагань стали гості Університету – учасники команди «Олімпійський Лев», які набрали 55 балів. Підтримати команду прийшли однокурсники з ЛУФК, зокрема Андрій Чекмак, учасник ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2019 року в Баку.

Друге місце із сумарною кількістю 42 бали посіла команда «Олімпіки» 2 групи факультету фізичної культури і спорту.

Бронзовими призерами із результатом 39 балів стала команда «Атараксія» 23 групи факультету фізичної культури і спорту.

Переможці та призери «Олімпійської вікторини» отримали цінні подарунки (книги на олімпійську тематику, футболки, блокноти, ручки, лінійки, наліпки, браслети), ласкаво надані відділенням НОК України у Львівській області. Особливою нагородою для всіх учасників були «олімпійські тістечка», які приготували завдяки творчій співпраці кафедри олімпійської освіти і доцента кафедри готельно-ресторанного бізнесу Орисі Іжевської та студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа».

Завершили захід спільною фотографією біля стенду Івана Боберського, основоположника української тіловиховної та спортової традиції.

...Залишився лише один рік в очікуванні головної події чотириріччя у світі спорту – Ігор ХХХІІ Олімпіади, які відбудуться в Токіо. Дочекаймося, щоб насолодитися майстерністю і перейнятися величчю змагань, які об’єднують всю планету, приносять нові рекорди та досягнення. Шати олімпійських чемпіонів примірятимуть атлети з різних країн, але тільки найкращі із них потраплять на «золоті сторінки» нової історії олімпійського спорту. Віримо, що й синьо-жовтий прапор України яскраво замайорить на Олімпійських іграх в Токіо!

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ