Святкування 90-річчя Українського фотографічного товариства (Фото)

У Науково-технічній бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (вулиця Професорська, 1) у п’ятницю, 6-го березня, відбулося святкування з нагоди відзначення 90-річного ювілею Українського фотографічного товариства (УФОТО).

На заході виступили Оксана Середа (тема доповіді «Світло й Тінь» галицької фотографії»), Ірина Патрон («Юліан Дорош – активний член УФОТО та популяризатор фотомистецтва»), Андрій Сова («Степан Гайдучок – дописувач журналу «Світло й тінь»), Ігор Сальніков («Коротка історія розвитку фототехніки з демонстрацією деяких оптичних явищ, що лежать в основі фотографії»).

Роман Метельський презентував виставку оригінальних артефактів УФОТО з фондової колекції Львівського Фотомузею, які раніше не виставлялися, а Тетяна Крушельницька – фотографічну виставку віднайдених світлин Юліана Дороша.

Доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова у своїй доповіді зосередив увагу на праці Степана Гайдучка (13.03.1890 р., с. Підтемне Пустомитівського р-ну Львівської обл. – 16.03.1976 р., м. Львів) – професора тіловиховання, журналіста, громадського та культурно-просвітнього діяча, вояка Галицької Армії, одного з організаторів і активних діячів руханкових і спортивних товариств («Український спортовий кружок» в Академічній гімназії у Львові, «Сокіл-Батько», «Україна», «Пласт», «Карпатський лещетарський клуб», «Український студентський спортовий клуб», СК «Сагайдачний» у Філії Академічної гімназії у Львові), збирача документів і укладача фотоархіву українського гімнастично-спортивного руху, учня і послідовника професора Івана Боберського.

У травні 1937 р. у журналі Українського фотографічного товариства у Львові «Світло й тінь» Степан Гайдучок опублікував статтю «Заслужили на згадку», в якій описав діяльність українських фотографів у Галичині на початку ХХ століття. З-поміж іншого, він дав оцінку діяльності Івана Боберського, який закликав українців займатися світливством (фотографуванням) та зібрав велику кількість фотографій, які ілюстрували спортивне життя Галичини до Першої світової війни.

 

Андрій Козира 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ