Святкування 90-річчя Українського фотографічного товариства (Фото)

У Науково-технічній бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (вулиця Професорська, 1) у п’ятницю, 6-го березня, відбулося святкування з нагоди відзначення 90-річного ювілею Українського фотографічного товариства (УФОТО).

На заході виступили Оксана Середа (тема доповіді «Світло й Тінь» галицької фотографії»), Ірина Патрон («Юліан Дорош – активний член УФОТО та популяризатор фотомистецтва»), Андрій Сова («Степан Гайдучок – дописувач журналу «Світло й тінь»), Ігор Сальніков («Коротка історія розвитку фототехніки з демонстрацією деяких оптичних явищ, що лежать в основі фотографії»).

Роман Метельський презентував виставку оригінальних артефактів УФОТО з фондової колекції Львівського Фотомузею, які раніше не виставлялися, а Тетяна Крушельницька – фотографічну виставку віднайдених світлин Юліана Дороша.

Доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова у своїй доповіді зосередив увагу на праці Степана Гайдучка (13.03.1890 р., с. Підтемне Пустомитівського р-ну Львівської обл. – 16.03.1976 р., м. Львів) – професора тіловиховання, журналіста, громадського та культурно-просвітнього діяча, вояка Галицької Армії, одного з організаторів і активних діячів руханкових і спортивних товариств («Український спортовий кружок» в Академічній гімназії у Львові, «Сокіл-Батько», «Україна», «Пласт», «Карпатський лещетарський клуб», «Український студентський спортовий клуб», СК «Сагайдачний» у Філії Академічної гімназії у Львові), збирача документів і укладача фотоархіву українського гімнастично-спортивного руху, учня і послідовника професора Івана Боберського.

У травні 1937 р. у журналі Українського фотографічного товариства у Львові «Світло й тінь» Степан Гайдучок опублікував статтю «Заслужили на згадку», в якій описав діяльність українських фотографів у Галичині на початку ХХ століття. З-поміж іншого, він дав оцінку діяльності Івана Боберського, який закликав українців займатися світливством (фотографуванням) та зібрав велику кількість фотографій, які ілюстрували спортивне життя Галичини до Першої світової війни.

Андрій Козира