Тарас Завійський: «Олімпік» – це єдність, банда, характер і стиль»

Випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, 25-річний півзахисник Тарас Завійський, який у складі студентської збірної України двічі, у 2017 і 2019 роках, грав на Всесвітній Універсіаді, а на клубному рівні другий сезон виступає за донецький «Олімпік», напередодні розповів про готовність своєї команди до сьогоднішнього гостьового матчу восьмого туру Прем’єр-ліги-20/21 проти «Колоса» з Ковалівки.

– Тарасе, який настрій у тебе та твоїх партнерів перед грою у Ковалівці?
– Чудовий настрій. Навіть незважаючи на наші останні результати. Ми з тренерами розібрали свої помилки і на тренуваннях відпрацьовували план на гру з «Колосом». Настрій на прийдешній поєдинок бойовою.

– Серед дівчат існує стереотип, що футболісти дурні і приземлені люди. Що ти на це скажеш?
– Ключове слово тут – стереотип. Як серед футболістів, так і серед представників інших професій є дурні й розумні люди. Все дуже індивідуально. Звичайно, є ті, хто мало чим цікавиться, але це стосується не тільки футболістів.У сучасному футболі, щоб грати на високому рівні, гравець повинен володіти високим інтелектом. Інакше неможливо прогресувати, розуміти і приймати тактичні напрацювання, аналізувати свої та чужі помилки, працювати над психологією. Та й в цілому, поняття «дурний» і «приземлений» – суб’єктивні. Той, хто їх дає, не факт, що сам має високий IQ.

– А Тарас Завійський – розумний футболіст?
– Хочеться в це вірити (посміхається).

– Ти справляєш враження справжнього «режимщика». Як ти розважаєшся і можеш собі, хоч інколи, дозволити алкоголь?
– Так і є. Я намагаюся залишатися професіоналом і практично не вживаю нічого, що б могло якось перешкодити мені викладатися по максимуму на тренуваннях та в іграх. За рідкісним винятком, у свята, можу випити трохи вина. Але мені просто банально не подобається алкоголь.

– Скільки разів підтягнешся на перекладині?
– Я ніколи не гнався за якимись рекордами, тому не скажу точну цифру, але разів 15 легко.

– Чи ставив ти собі особистісні цілі на цей сезон?
– Завжди хочеться виступати краще, ніж в попередньому чемпіонаті. У минулому році я забив два голи. Хочеться більше грати і приносити користь команді у вигляді асистівта голів. У свою чергу це допоможе «Олімпіку» виявитися якнайвище в турнірній таблиці.

– У вас зараз виходить дуже цікава конкуренція з Романовським і Кравчуком на позиції інсайда. Як ти ставишся до боротьби за місце в складі? Це допомагає прогресувати чи ж, навпаки, вбиває впевненість у собі?
– Коли я менше граю, то намагаюся ретельно все проаналізувати, щоб зрозуміти, чого мені не вистачає і потім працювати над цим на тренуваннях. Тренер – не ворог собі, і він ставить до складу найсильніших на даний момент футболістів. Я абсолютно чітко це розумію, ніколи не ображаюся і навіть радію за прогрес своїх партнерів по команді. А якщо ще й команда виграє – це просто фантастика!

– Закінчи фразу «Олімпік» Донецьк – це ...».
– Олімпік Донецьк – це єдність, це банда, це характер, це стиль.

– Що можеш сказати про майбутнього суперника – «Колос»?
– Ми розібрали суперника на теоретичних заняттях. Це дуже збалансована у всіх лініях команда. У них в складі є дуже досвідчені гравці в середині поля і в передній лінії. На своєму полі вони грають з позиції сили. Дуже агресивні у відборі. Але нам є, що протиставити ковалівцям. Ми вже два тури без перемоги і дуже хочемо здобути три очки в суботній грі з «Колосом».

Додамо, що поєдинок восьмого туру Прем’єр-ліги «Колос» (Ковалівка) – «Олімпік» (Донецьк) відбудеться сьогодні, 31-го жовтня, у Ковалівці на стадіоні «Колос». Час початку матчу – 14:00. Пряма трансляція – на ТК «Футбол 2».