Тетяна Клімченко – бронзова призерка чемпіонату Європи з велотреку

У болгарському Пловдиві напередодні стартував чемпіонат Європи-2020 з велоперегонів на треку. І вже у перший день континентального форуму збірна України здобула дві бронзові медалі. Приємно констатувати, що першу з них до «синьо-жовтої» скарбнички поклала випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Тетяна Клімченко.

26-річна уродженка Червонограда Тетяна Клімченко виборола бронзову медаль чемпіонату Європи з велоспорту на треку у гонці скретч – індивідуальна гонка на 10 км, в якій учасниці здолали 40 кіл.

Серед 14-ти спортсменок, що змагались за нагороди, українську велосипедистку випередили лише італійка Мартіна Фіданц і Анна Церах з Білорусі, які стали володарками «золота» та «срібло» відповідно.

Тетяна тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності під керівництвом Ореста Тичка та Валерія Романенкова. А пізнавати ази велоперегонів на треку спортсменка розпочинала у Червонограді в групі В’ячеслава Рудька.

Після завершення церемонії нагородження Тетяна Клімченко прокоментувала свій виступ на Євро-2020 у Пловдиві: «Повністю задоволена «бронзою». Під час гонки була спокійною. Так вийшло, що у відриві була білоруска і за чотири кола до фінішу пішла вперед й росіянка, а італійка та я підловили цей спурт. Але мені довелось доганяти суперниць і тільки перед самим фінішом я змогла обігнати росіянку та зачепитися за третє місце. Тішуся з «бронзи», бо стояти на п’єдесталі – це завжди круто! Але на цьому для мене змагання не завершилися. Ще стартуємо з дівчатами у фіналі командної гонки (фінал відбудеться сьогодні ввечері – ред.). І в мене буде також індивідуальна гонка з вибуттям».

Також бронзову медаль Євро-2020 здобула українська жіноча збірна в командному спринті. У складі «синьо-жовтих» в цьому виді програми змагань виступали Любов Басова з Києва, львів’янка Олена Старікова та Олександра Логвінюк з Волині (на фото нижче).

У «бронзовому заїзді» наші дівчата показали час – 49,296 секунди. Чемпіонками Європи стали росіянки (46,852), а друге місце у команди Великої Британії (48,531).

Тож, як бачимо, загалом перший день змагань для збірної України на чемпіонаті Європи у Пловдиві видався насправді достатньо успішним! Але ми віримо, що «синьо-жовтий» доробок у наступні дні континентального форуму, який завершиться у неділю, 15-го листопада, буде збільшено і до цього обов’язково долучаться й велосипедисти нашого Університету.

Нагадаємо, на цьогорічному континентальному форумі в Болгарії у складі національної збірної України Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберськогопредставляють троє велосипедистів. Окрім Тетяна Клімченко, на трек вийдуть також Юлія Бірюкова (змагатиметься у командній гонці переслідування на 4 км) і Роман Гладиш (медісон, омніум та командна гонка переслідування на 4 км).