«Тиждень музею» в межах навчальної дисципліни «Історія української культури» (Фото)

20-22 листопада три групи I курсу факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – 3 ФКіС, 2 ФКіС, 1 ФКіС у межах програми навчальної дисципліни «Історія української культури» відвідали музеї Львова – Державний меморіальний музей Михайла Грушевського, Музей етнографії та художнього промислу і Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького відповідно.

Як зазначив старший викладач кафедри олімпійської освіти Ростислав Поліщук: «У сучасному світі музеї набувають неабиякого значення. Це, як вважав чеський музеолог Странскі, своєрідний «ковчег соціокультурної пам’яті, який повстав з екзистенційної потреби, щоб репрезентувати і передавати вартості пам’яті». На мою думку так є насправді, адже музей дає змогу «підкорити час» – це така собі машина часу, позачасовий культурний феномен. Нині це не просто традиційні спеціалізовані заклади для зберігання артефактів, а повноцінна «додаткова реальність», яка надає неоціненну допомогу в дослідженні та вирішенні культурних, політичних та економічних проблем, що стоять перед суспільством у складному сьогоденні».

Група 3 ФКіС відвідала Державний меморіальний музей Михайла Грушевського, де їх познайомили з новим додатком DMH Lviv AR, який зможе допомогти усім відвідувати музей віртуально. Також за допомогою своїх гаджетів можна отримати «екскурсію» кімнатами музею і поринути в атмосферу музею. «Похід сподобався! Вразили нові технології застосовані у музеї. Цінно пізнати ще одну сторінку історії нашої держави» – підсумували студенти.

Група 2 ФКіС побувала у Музеї етнографії та художнього промислу, до слова єдиний музей етнографії в Україні! Студент Віктор Мончук поділився своїми думками щодо цього: «Враження від походу в Музей етнографії та художнього промислу чудові. Нашим екскурсоводом була молода та симпатична, компетентна у своїй справі жінка з гарним голосом. Ми побачили дуже багато цікавих старовинних речей, дивлячись на які ти поринаєш у спогади минулого нашого народу! Милують око різнопланові цікаві експозиції посуду, стародавніх меблів різних епох, годинників, інтер'єрів і музичних інструментів. Вражаюче гарна сама будівля в середині. Мені особливо сподобалася виставка з музичними інструментами. Дякую, що виділили для нас час».

Група 1 ФКіС отримала можливість «штурмувати» Національний музей імені Андрея Шептицького – художній музей, одна з найвизначніших в Україні скарбниць пам'яток вітчизняної культури і мистецтва, закладений митрополитом Андреєм Шептицьким. На сьогодні фонди музею налічують понад 100 тис. одиниць збереження, репрезентуючи вікові традиції розвитку українського мистецтва та національної культури.

«Було класно!» – відзначили студенти групи 1 ФКіС. До речі, у музеї їм пощастило зустрітися ще з однією групою нашого університету (5 ФР), яку на екскурсію привів доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова.

Окрема подяка усім хто долучився до цієї справи, зокрема декану Ігорю Ріпаку за сприяння, працівникам згаданих музеїв за професіоналізм, колезі доценту Андрію Сові за допомогу у формуванні програми, студентам за їхню невимушену цікавість.

Ростислав Поліщук, Віктор Мончук
Фотографії Андрія Сови та Ростислава Поліщука