Тріумф тенісистів ЛДУФК на кортах столиці Слобожанщини

Упродовж шести днів, з 25-го по 30-е травня, у Харкові тривали баталії третього, фінального етапу тенісного турніру в рамках XIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019. На тенісні корти столиці Слобожанщини виходили тільки ті, хто вдало пройшов відбір першими двома етапами – обласного та зонального рівня. Серед них і квартет тенісистів збірної Львівської області, яку було сформовано виключно з представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Одразу скажемо, що саме галичани, яких очолював викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор ЛДУФК Ігор Романчук, й зібрали найбільший як за кількістю, так і за якістю врожай нагород.

Зокрема, у жіночому одиночному розряді до фіналу пробилися дві представниці нашого вишу – першокурсниця факультету фізичної культури і спорту Анна Мартем’янова та магістрант факультету педагогічної освіти Анастасія Федоришин, в колекції нагород якої «золото» двох попередніх Всеукраїнських Універсіад – 2015 і 2017 років, а також перемога в складі збірної України на першості Європи-2015 серед студентів у польському Вроцлаві. Втім, фахівці до початку звітного турніру головним фаворитом називали не Настю, а тенісистку збірної Києва Катерину Дятлова. Воно й не дивно, адже студентка Національного Університету фізичного виховання і спорту України є чинною володаркою Кубка України.

Турнірна доля звела Федоришин і Дятлову на півфінальній стадії змагань. І в очному протистоянні Анастасія вкотре наочно довела, що усі передматчеві розклади, як кажуть самі спортсмени, то для вболівальників і журналістів, бо в тенісі, зрештою, як і в будь-якому іншому виді спорту, свою більш високу майстерність над суперником необхідно доводити не на папері, а на спортивному майданчику, в даному випадку – на корті. А гра пройшла за помітної переваги Насті, про що найкраще свідчить рахунок виграних нею обох сетів – двічі по 6:2.

Як би склався фінальний поєдинок між Анною Мартем’яновою та Анастасією Федоришин, сказати важко. Звісно, фаворитом усі одностайно вважали останню. Але життя внесло свої корективи: у першому сеті, за рахунку 1:1, Настя через рецидив старої травми коліна змушена була знятися з гри. Тож золоту нагороду здобула Анна Мартем’янова, а Анастасія Федоришин отримала «срібло».

На розбірки представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського перетворився і фінал у чоловічому одиночному розряді. І знову перше місце виборювали молодість та досвід – першокурсник факультету фізичної терапії та ерготерапії Святослав Ільницький і минулорічний випускник магістратури факультету педагогічної освіти Роман Бойчук. «Битва» за золоту медаль завершилася на користь більш старшого Романа, який виявився сильнішим у двох сетах – 6:4 і 6:3.

Здобувши стовідсотковий результат в одиночних розрядах, наші тенісисти вибороли й повний комплект нагород у змаганнях пар. Зокрема, Анна Мартем’янова і Анастасія Федоришин у жіночому парному розряді стали бронзовими призерами. На жаль, у півфіналі не пішла гра у Анни. Роман Бойчук і Святослав Ільницький стали володарями «срібла» в змаганнях пар серед представників сильної статі. А Анастасія Федоришин в дуеті з Романом Бойчуком не мали собі рівних у міксті, де зійшли на найвищу сходинку медального подіуму.

З таким врожаєм нагород, звісно, наші тенісисти виграли й загальнокомандний залік – як серед областей, так і серед вишів. Набравши 336 очок, команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у заліку ВНЗ першої групи на 115 пунктів випередила Національний Університет фізичного виховання і спорту України, в якого 221 очко. Третьою стала Харківська державна академія фізичної культури, в активі якої лише 91 очко. Зазначимо, що у загальному заліку вишів харків’яни стали п’ятими, а з трійки їх витіснив Ужгородський національний університет – 164 очки.

Що ж до загальнокомандного заліку серед областей, то у збірної Львівщини ті самі 336 очок – нагадаємо, в команді були лише тенісисти ЛДУФК. Слідом за львів’янами йдуть команда Києва, у якої 309 пунктів, та збірні Харківщини і Закарпаття – 288 і 245 очок відповідно.

Тож вітаємо наших тенісистів, їхнього тренера Ігоря Романчука та увесь колектив кафедри спортивних і рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) з тріумфальною перемогою на XIV літній Всеукраїнській Універсіаді-2019 і бажаємо нових успіхів на змаганнях як національного, так і міжнародного рівня.