Троє велосипедистів ЛДУФК стартують на Євро-2020 з велотреку

Національна збірнаУкраїни з велотреку стартує на чемпіонаті Європи, який з 11-го по 15-е листопада прийматиме болгарський Пловдив. У складі «синьо-жовтої» дружини змагатимуться й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Головна осіння велоподія Європи на велотреку Пловдива мала відбутись раніше, з 14-го по 18-е жовтня, однак через пандемію коронавірусу і перенесення ХХХІІ літньої Олімпіади-2020 у столиці Японії Токіо, в міжнародному спортивному календарі відбулися зміни. У травні Європейський велосипедний союз (UEC) змінив дати Євро-2020 з велотреку. Континентальний форум триватиме з 11-го по 15-е листопада. При цьому місце проведення змагань залишилося незмінним.

У складі національної збірної України виступатимуть 22 велосипедисти – 10 чоловіків та 12 жінок. Спортивну честь синьо-жовтого прапора у Болгарії захищатимуть і троє «інфізівців». Зокрема, 25-річний аспірант ЛДУФК Роман Гладиш (на фото вище) змагатиметься у трьох видах програми Євро-2020 – медісоні, омніумі та командній гонці переслідування на 4 км.

У командній гонці переслідування на 4 км, але в складі жіночої збірної, виступатиме й цьогорічна випускниця кафедри стрільби та технічних видів спорту (завідувач – професор Богдан Виноградський) нашого Університету Юлія Бірюкова (на фото вище).

Зазначимо, що для 22-річної уродженки Червонограда старт у Пловдиві буде вже другим цьогорічним континентальним форумом. На молодіжній першості Європи-2020, який відбувся місяць тому, з 8-го по 13-е жовтня, в італійському місті Фйоренцуола, Юлія посіла четверте місце у командній гонці переслідування на дистанції 4 км у складі збірної України.

На відміну від Юлії Бірюкової, ще одна вихованка червоноградської школи велотреку, добре знана далеко за межами України 26-річна Тетяна Клімченко (на фото нижче), яка вищу освіту також здобула у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, на чемпіонаті Старого Світу в Болгарії виборюватиме нагороди в двох видах індивідуальних змагань – у гонках скретч та омніум.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ЄВРО–2020 З ВЕЛОТРЕКУ

Жінки
Любов Басова, Олена Старікова, Юлія Бірюкова, Вікторія Бондар,
Анна Нагірна, Ганна Соловей, Ксенія Федотова,
Тетяна Клімченко, Олександра Логвинюк, Соломія Лукачук,
Юлія Скорищенко, Вікторія Ярошенко;

Чоловіки
Володимир Джус, Роман Гладиш, Виталій Гринів, Владислав Щербань,
Тадей-Іван Чебанець, Дмитро Стовбецький, Богдан Данильчук,
Владислав Денисенко, Ілля Клепіков, Максим Васильєв.