У ЛДУФК легендарні боксери – брати Клички нагородили найкращих спортсменів Львівщини (Фото)

6-го липня в актовій залі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбулася феєрична подія. Мабуть, напередодні зірки на небосхилі засвітили ще яскравіше, адже спортивна родина Львівщини готувалася до трьох урочистих подій: нагородження найкращих спортсменів, яке традиційно проводить відділення НОК України у Львівській області; відзначення представників Львівщини – учасників II Європейських Ігор 2019 року в Мінську та зустрічі з уславленими українськими боксерами – Віталієм та Володимиром Кличками, перемоги яких на весь світ розповіли про Україну.

В актовій залі нашого Університету зібралася Олімпійська рада Львівщини та Виконком відділення НОК України у Львівській області, журналісти, громадські діячі, партнери відділення, тренери та вихованці ДЮСШ Львова, представники фізкультурно-спортивних товариств та відомств, ветерани спорту, юні спортсмени. Саме найменші поціновувачі спорту з нетерпінням чекали дійства.

Серед почесних гостей були олімпійці Львівщини: Богдан Макуц, олімпійський чемпіон 1980 року зі спортивної гімнастики, Маркіян Івашко (стрільба з лука), Тетяна Пруднікова (плавання), Христина Опьола (гірськолижний спорт).

«Останній місяць був насиченим унікальними спортивними подіями, серед яких другі Європейські ігри в Мінську. Як слушно зауважив Сергій Бубка: «Українці можуть пишатися здобутками збірної. Протягом цих десяти днів наші спортсмени дарували неповторні моменти радості й гордості, славлячи перемогами свою країну. 51 здобута медаль і третє загальнокомандне місце серед 50-ти кран Європи – чудовий підсумок для України. Такі перемоги об’єднують націю», – відзначив Юрій Турянський, голова відділення НОК України у Львівській області. – Львів’яни вибороли вісім нагород, серед яких дві золоті, три срібні та три бронзові медалі! Яскраві перемоги й золоті медалі здобули Юлія Ткач і Станіслав Горуна. До складу національної збірної команди України увійшло 20 спортсменів Львівщини, які представляли 11 видів спорту».

Відтак, відзначили найкращих спортсменів, які гідно змагалися у Мінську на аренах Євроігор-2019 у складі національної збірної команди України: Юлію Ткач, Станіслава Горуну, Юлію Хавалджи, Олену Охотську, Галину Мельник, Оксану Лівач та Назара Куротчина. Нагороди спортсменам, які не змогли прибути на урочистість, дочекаються господарів.

«Завжди підтримуємо наших спортсменів і тренерів. Лише завдяки спільним, узгодженим діям усіх гілок влади з чітко визначеними стратегічними пріоритетами ми отримали такий потужний результат», – наголосив у привітальному виступі начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хімяк.

Перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області, директор держпідприємства «Стадіон «Арена Львів» Юрій Майборода вручив нагороду найкращій спортсменці квітня – Оксані Лівач, чемпіонці Європи-2019 з жіночої боротьби, яка на ІІ Європейських іграх посіла друге місце. Відзначили й тренера спортсменки – Андрія Стадника. Така ж нагорода чекає Аллу Черкасову, бронзову призерку Євроігор-2019 та її наставників. Юрій Майборода висловив гордість за результат спортсменів на змаганнях, назвавши їх своєрідними європейськими Олімпійськими іграми і побажав продовжити традиції успішних перемог на Олімпійських іграх в Токіо.

Начальник управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін підкреслив: «З величезною радістю спостерігав за «золотими» поєдинками львівських спортсменів на ІІ Європейських іграх. Не пригадую стільки уваги до спорту і відзначення спортсменів, як зараз. Слава Україні!».

«Всі зусилля спортсменів, тренерів спрямовані на те, щоб на міжнародній арені український спорт виглядав достойно. Підростають молоді спортсмени, які продовжать звитяги українського спорту», – зазначив Мирослав Герцик, один із засновників НОК України, заслужений тренер України, почесний ректор ЛДУФК.

Емоційність святкової атмосфери зросла з прибуттям зіркових гостей – братів Кличків. Знаменитостей привітав ректор Університету, професор Євген Приступа, зазначивши: «Сьогодні на цій сцені стоять великі люди: олімпійський чемпіон Богдан Макуц, олімпійський чемпіон Володимир Кличко, чемпіон світу з боксу серед професіоналів Віталій Кличко!».

«Ми пишаємося українськими спортсменами. Вони роблять більше, ніж дипломати, коли встають трибуни і лунає Гімн нашої держави, піднімається Державний прапор України. Наших спортсменів знають і поважають у всьому світі. Без зусиль нічого не дається. Важко завжди, але любов до спорту і до України допоможе досягти результату», – наголосив Віталій Кличко.

«Перемоги спортсменів на Європейських іграх є заявкою на олімпійські медалі. Я радий бути у Львові. Хочу приїжджати частіше, щоб навчитися так гарно розмовляти українською мовою, як львів’яни», – зазначив Володимир Кличко.

Відтак, легендарні брати Клички відзначили лауреатів спортивного червня. Однозначно ними стали переможці ІІ Євроігор-2019 – борчиня Юлія Ткач та каратист Станіслав Горуна, які «золотом» поповнили скарбничку України і Львівщини. Миттєвість слави зі спортсменами розділили наставники – Олександр Ткач і Юрій Копитко (тренери Юлії Ткач) та Антон Нікулін (тренер Станіслава Горуни). Найкращі спортсмени місяця традиційно отримали подарунки й від спонсорів відділення НОК України у Львівській області. Для вручення сувенірної марки запросили почесну гостю, народну депутатку України Оксану Юринець.

На завершення голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський вручив зірковим гостям пам’ятні сувеніри з гербом Львова.

Ректор ЛДУФК, професор Євген Приступа також подарував Віталію та Володимиру Кличкам презент, наголосивши: «Це книги про двох видатних українців: основоположника української тіловиховної і спортової традиції – Івана Боберського, на честь якого названо наш Університет і головного командира УПА, легендарного генерал-хорунжого Романа Шухевича!».

Після офіційної частини присутні з усіх сторін обступили славетних братів Кличків, щоб зробити з ними світлини на згадку, отримати автографи. Коридор актової зали ЛДУФК перетворився на доріжку слави, якою люди йшли за легендами українського боксу. Брати Клички були одностайні в тому, що спорт проносить ім’я кожної держави у світовому масштабі. І чим більша звитяга спортсмена, тим гучніше звучить держава. Ця подія запам’ятається надовго! А продовжимо «золоті сторінки» українського спорту вже скоро, на ХХХІІ літній Олімпіаді в Токіо 2020 року...


Іванна Литвинець, 
культурно-мистецький відділ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ