У ЛДУФК приймали українців Канади – зірок світового хокею (Фото)

Учора, 8-го листопада 2018 року, у Львівському державному університеті фізичної культури зустрічали ексклюзивних гостей. У складі делегації – зірки світового хокею, які вперше відвідали Україну. На зустрічі з ректором Університету, професором Євгеном Приступою обговорювали майбутню співпрацю. Адже віднедавна у ЛДУФК на кафедрі зимових видів спорту відкрито спеціалізацію хокею.

Отож, серед поважних гостей – брати Вейн Джозеф та Дейв Майкл Бабичі – уславлені канадські хокеїсти українського походження, одні з найяскравіших зірок в історії північноамериканської Національної хокейної ліги.

Вейн Джозеф Бабич зараз живе у Вінніпезі, провінція Манітоба, керує «Babych Hockey School». В переліку його досягнень участь в Матчах зірок WCJHL (1977, 1978), участь в Матчі всіх зірок НХЛ (1981). В сезоні-1978/1979 був номінантом Колдер Трофі, як один з найкращих новачків сезону в НХЛ.

Дейв Майкл Бабич входить у сотню кращих в НХЛ за кількістю зіграних матчів. Живе у Ванкувері, працює в системі «Ванкувер Кенакс». Його досягнення: срібний призер чемпіонату світу-1989, учасник Матчу всіх зірок НХЛ 1983 і 1984 років.

Також у складі делегації прибули поважні гості з Вінніпегу, які представляють українську спортову діаспору, зокрема організацію «Канадські друзі хокею в Україні» (CFHU): Мирон Затварницький – один з активних волонтерів української Олімпійської збірної під час зимової Олімпіади-2010 у Ванкувері та Нестор Будик.

У нараді взяли участь Микола Романюк – президент ХК «Галицькі Леви», голова громадської організації «Федерація хокею Львівщини»; Юрій Майборода – директор ДП «Арена Львів», перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області; Оксана Вацеба – голова Львівського відділення Олімпійської Академії України; Степан Родак – директор комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське училище фізичної культури».

Отож, сподіваємося на успішні перспективи, продовження славних традицій українського хокею в нас на Галичині.

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ