У ЛДУФК святкували Олімпійський день, присвячений 124-й річниці заснування Міжнародного олімпійського комітету (Фото)

У суботу, 23 червня 2018 року Львівський державний університет фізичної культури став епіцентром важливих подій. Передусім, Олімпійський день сьогодні відзначає увесь спортивний світ. У цей день, 1894 року в Парижі, заснували Міжнародний олімпійський комітет. Членом першого складу МОК став уродженець Полтавщини – Олексій Бутовський. Відзначення розпочалося урочистим засіданням Відділення НОК України у Львівській області за участю Сергія Бубки, Doctor Honoris Causa ЛДУФК, президента Національного олімпійського комітету України, члена Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету. Згодом відбулося святкування у центральній частині міста Лева.

В рамках події Львівський державний університет фізичної культури презентував навчально-видавничу літературу, а також напрацювання Львівського центру олімпійської просвіти: буклети, листівки, тематичні випуски студентського часопису «Країна спорту». Оксана Борис, начальник редакційно-видавничого відділу підкреслила, що в цьому році Університет святкує десятиріччя власної видавничої діяльності. Відповідальний за виховну роботу ЛДУФК, завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав  Тимчак наголосив: «Кожне видання ЛДУФК – ексклюзивне. Тут репрезентують олімпійські і неолімпійські види спорту, які потенційно будуть включені у програму Ігор. В Україні небагато видавництв, які друкують таку літературу, науково-популярні твори чи монографії».

Під час події Народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович відзначив Мирослава Герцика, доцента кафедри олімпійської освіти, почесного ректора ЛДУФК та Любомира Зубрицького, доцента кафедри зимових видів спорту, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України.

В Олімпійський день зібрався чималий «зірковий» склад тренерів, спортсменів, серед яких титуловані випускники ЛДУФК. Зокрема Андрій  Котельник, призер Ігор XXVII Олімпіади 2000 року в Сіднеї наголосив: «Похвально, що проводять різні заходи для популяризації спорту. Насправді потрібно, щоб в Україні була належна підтримка на державному рівні. Бо здебільшого спортсменам допомагають меценати і друзі. Не всі можуть стати олімпійськими чемпіонами. І не потрібно носити нас на руках, коли здобуваємо почесні звання. Спорт завжди має бути в пошані».

«Спорт – багатогранний і знову популярний. Серед великого числа його видів для кожного знайдеться улюблений. Для мене велике значення мав ЛДУФК, який відкрив світ спорту і вивів на п’єдестал перемог та медалей»,відзначила Катерина  Крива, майстер спорту України з карате, дворазова чемпіонка Європи 2017 року.

Маркіян  Івашко, заслужений майстер спорту зі стрільби з лука, учасник Ігор ХХІХ Олімпіади 2008 року в Пекіні, Ігор ХХХ Олімпіади 2012 року в Лондоні акцентував на найважливішому: «Спорт – не просто активне проведення часу. Це ЖИТТЯ. Кожен в ньому може бути успішним і вправним».

«Спорт допомагає долати труднощі і досягати мети. Особисто я продовжую спортивну династію своєї родини,зазначила  Юлія  Коростильова, майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби, учасниця Ігор XXVIII Олімпіади 2004 року в Афінах, – сьогодні тут багато викладачів нашого Університету. З приємністю згадую навчання, де було розставлено основні теоретичні акценти для подальшої успішної реалізації у тренерській діяльності».

У день знаменної події для всієї світової спільноти – 124-ту річницю заснування МОК, годиться підсумувати, що українська держава славна величезною когортою чемпіонів та призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи. Щораз студенти і випускники нашого Університету здіймають державний прапор на найповажніших спортивних змаганнях планети, репрезентуючи «зоряний» Львівський державний університет фізичної культури.

 

Іванна Литвинець, 
культурно-мистецький відділ 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ