У ЛДУФК відкрили виставку наукових праць митця Олеся Ноги

В читальному залі бібліотеки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (вул. Костюшка, 11, другий поверх) відкрили виставку наукових праць мистецтвознавця, митця, графіка Олеся (Олександра) Павловича Ноги.

Тут можна ознайомитися із найпопулярнішим виданням Олеся Ноги – Світ львівського спорту 1900–1939 рр. Спортдосягнення, товариства, архітектура, вбрання, мистецтво. – Львів: НВФ «Українські технології», 2004. – 784 с.

Цей альбом досі є настільною книгою для усіх, хто цікавиться історією національного спорту.

За словами куратора виставки, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри олімпійської освіти Олени Падовської, на виставці експоновані численні видання різних років. Основою виставки стали роботи науковця про становлення і розвиток спорту в Галичині, дві з яких є в бібліотеці ЛДУФК. Важливо, щоб про творчу і надзвичайно працьовиту людину у студентів склалося враження, не як про автора однієї книги. Слід читати його праці за різними напрямами розвитку української культури, бо вони дарують наснагу, пробуджують цікавість, надихають до власної дослідницької роботи.

Для багатьох напрямів, де Олесь Нога був першим, слушними є його твердження: «Безперечно, ми усвідомлюємо всю умовність нашої гіпотези та ймовірні у ній погрішності, але в такому ракурсі вона поки що єдина. А тому її корекція чи спростування вимагатимуть створення якісно нових праць, що є єдино правильним кроком від відносної істини в напрямку омріяної істини абсолютної». Тож шануймо і пам’ятаймо тих, хто простував стежкою пізнання перед нами.

Зазначимо, що виставку сформували працівники кафедри олімпійської освіти спільно з культурно-мистецьким відділом та бібліотекою ЛДУФК до 60-річчя автора.

З роси й води Тобі, Олесю!