У мікст-естафеті ІХ етапу Кубка світу з біатлону українці посіли п’яте місце

Збірна України з біатлону стала п’ятою у класичній змішаній естафеті на IX етапі Кубка світу з біатлону сезону-2020/2021, що напередодні завершився у чеському Нове-Мєсто. Дар’я Блашко, магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима, Артем Прима та Дмитро Підручний з одним штрафним колом і десятьма додатковими патронами на вогневих рубежах поступились переможцям із Норвегії 2 хвилини 16,5 секунди. Володарями «срібла» і «бронзи» стали біатлоністи Італії та Швеції відповідно. Загалом на старт вийшли 25 команд.

Перше коло гонки вийшло дуже нервовим. Мало того, що стартувала гонка під акомпанемент дощу, так ще й на дистанції не обійшлося без інцидентів, що закінчилися падінням спортсменок. На першій стометрівці впала і зламала палицю француженка Анаїс Шевальє-Буше, потім не вписалась у віраж білоруска Ірина Кривко, ледь не потягнувши за собою на спуску ще пару-трійку суперниць...

Такий незвично рваний характер гонки виявився дуже некомфортним і для українського стартера Дар’ї Блашко, яка прийшла на стрільбу лежачи не в своєму темпі і вже на першому рубежі використала три запасних патрони. Додавши ще один промах на стійці, Блашко передала естафету дев’ятою, поступившись часу лідера 46 секунд.

Втім, в такому відставанні не було ніякої несподіванки, адже за Норвегію на старті бігла новоспечена переможниця Кубка світу Тіріл Екхофф. Свій етап норвежка провела ідеально, без додаткових патронів і з кращою швидкістю, в результаті заробивши для партнерів по команді майже півхвилинну перевагу над усіма суперницями. А обойма фаворитів вже на першому етапі отримала першу пробоїну: Ванесса Хінц в черговий раз завалила естафетний етап, лише дивом уникнувши кола штрафу на кожному з рубежів і залишивши Німеччину 21-ю з уже двохвилинним відставанням.

Правда, вже до середини другого етапу Україна і Німеччина були майже поруч. Юлія Джима на другому етапі погналася відігравати позиції, але на стрільбищі потрапила у вітровий заряд, наслідком чого стало коло штрафу на лежці. Серед команд першої двадцятки лише у нашої команди на цей момент було коло штрафу... Проте, стійку Юля відпрацювала дуже впевнено, швидко закривши всі мішені з п’яти пострілів, в той час як чимало суперниць йшли на кола штрафу. А за рахунок швидкості останнього кола загальний баланс переміщень за позиціями на етапі виявився дотриманий – Україна залишилася дев’ятою, перебуваючи в боротьбі за ТОП-6.

А ось суперництво за «золото» до закінчення жіночої частини міксту майже втратило інтригу. Марте Олсбю Ройселанд пройшла свій етап майже так само здорово, як це зробила Екхофф, і Норвегія до екватора гонки отримала вже цілком комфортну перевагу в 50 секунд. Другу і третю позицію оскаржували Франція та Італія, за яких на перших етапах бігли найсильніші дуети Анаїс Шевальє-Буше / Жюстін Бреза-Буше і Ліза Віттоцці / Доротея Вірер.

Якщо у когось ще залишалися сумніви в перемозі норвежців, то остаточно їх розвіяв Тар’є Бьо, який довів перевагу команди до 1 хвилини 15 секунд, навіть незважаючи на два запасних патрони на стійці. Складно уявити, що повинен був зробити Йоханнес-Тінґнес Бьо, щоб упустити такий гандикап на заключному етапі.

А ось французам неприємний сюрприз підніс Сімон Дестьйo, який заробив коло штрафу на лежці. Втім, ходом Дестьйo був непоганий, а за рахунок ідеальної стійки він зумів залишитися в боротьбі за подіум, поступаючись дуету Італія / Швеція всього 16 секунд, передавши естафету четвертим.

А відразу за Францією на передачу прийшов Артем Прима, який провів ідеальний етап. Всього один запасний патрон на стійці – прекрасний показник для складних вітрових умов. Скажімо, той, хто стріляв в один час з Артемом, росіянин Олександр Логінов, пішов на два кола штрафу. Третій етап Прима пройшов в один час з Тар’є Бьо, і лише збірна США конкурувала з нами за п’яте місце – інші суперники були вже в півхвилині позаду.

Так само в дуеті з американцем Лейфом Нордгреном провів свій етап Дмитро Підручний, який повернувся на позицію фінішера, принаймні в міксті. І український капітан підтвердив свій набагато вищий клас, ніж у суперника. Все вирішилося на стійці, яку Дмитро відпрацював чисто, а Лейф – із запасним патроном, після чого наблизитися до Підручного вже не зумів. Україна – п’ята в гонці, яка починалася дуже важко, але закінчилася класичним хепі-ендом.

В цілому, назвати цю гонку особливо захоплюючою складно. Виною тому – норвежці, які позбавили мікст інтриги в боротьбі за перемогу. Йоханнес-Тінґнес Бьо в результаті перетнув фінішну лінію більш ніж на хвилину раніше суперників. Та й взагалі з 25-ти команд, що стартували, десять не змогли дійти до фінішу – були зняті, як кругові.

Боротьба була лише за друге місце на подіумі, в якій на вирішальній стрільбі стоячи зійшлися Лукас Хофер і Мартін Понсілуома. Італієць виявився точнішим – і побіг за «сріблом». А ось швед, який використовував весь комплект запасних патронів, мало не поставив під сумнів третє місце для скандинавів. Будь точніше Кантен Фійон Майє, що переслідував цю пару, він міг позмагатися зі шведом на останньому колі. Але француз і сам не обійшовся без промаху і фінішував четвертим.

Додамо, що перемога збірної Норвегії в цій гонці принесла їм і Малий кришталевий глобус у міксті.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. ДЕВ’ЯТИЙ ЕТАП

14 березня. Нове-Мєсто (Чехія). Початок – 11:30

ЗМІШАНА ЕСТАФЕТА 2х6 км + 2х7.5 км (25 команд)
(по два вогневих рубежі на етапі)

1. Норвегія – (0+4) 1:01.24,1
2. Італія – (0+10) +1.08,7
3. Швеція – (0+10) +1.22,7
4. Франція – (1+9) +1.42,3
5. Україна – (1+10) +2.16,5
6. США – (0+7) +2.26,4
7. Росія – (3+9) +3.04,1
8. Австрія – (0+10) +3.17,9
9. Німеччина – (1+14) +3.38,0
10. Білорусь – (1+12) +3.44,8
11. Чехія – (1+17) +4.10,3
12. Канада – (1+12) +4.45,9

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ