У Неаполі відбулася офіційна церемонія відкриття ХХХ Всесвітньої Універсіаду-2019

В італійському Неаполі, на арені спорткомплексу Stadio San pietro a Patierno наприкінці доби 3-го липня відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейної XXX Всесвітньої літньої Універсіади-2019, що триватиме по 14-е липня на території кількох міст італійської області Кампанія, а центром цьогорічного планетарного студентського спортивного свята став Неаполь.

Церемонія відкриття, яку в Україні в прямому ефірі транслював телеканал XSPORT, розпочалася з параду команд-учасниць, у якому взяла участь й студентська збірна України, а прапороносцем «синьо-жовтої» делегації стала волейболістка Діана Карпець.

У ХХХ Всесвітній літній Універсіаді-2019 візьмуть участь 8 000 спортсменів зі 170-ти країн планети, які розіграють 222 комплекти нагород у 18 видах спорту. Студентську збірну України в Неаполі представляють 177 спортсменів, які змагатимуться у баскетболі, волейболі, спортивній гімнастиці, художній гімнастиці, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрільбі з лука, тенісі, тхеквондо, фехтуванні та футболі.

Цікаво, що за право проведення ювілейних студентських ігор спочатку боролися Будапешт й Баку. Однак столиця Азербайджану зняла свою кандидатуру в кінці 2013 року заради проведення Перших Європейських ігор-2015. Пізніше від проведення відмовився і Будапешт, так як буде готуватися до чемпіонату світу 2021 року з водних видів спорту. Брюссель запропонував провести змагання в Бразилії, однак і ця кандидатура виявилася не придатною через відмови мера бразильської столиці. У травні 2016 року право провести ХХХ Всесвітню літню Універсіаду 2019 року отримав Неаполь.

Для проведення багатодисциплінарного студентського спортивного заходу в розпорядженні учасників Універсіади-2019 будуть кілька сучасних спортивних споруд, розташованих у різних містах. Окрім Неаполя, змагання пройдуть на аренах в Кастелламмаре-дель-Гольфо, Кава-де-Тіррени, Ночера-Інферьоре, Казерти, Черкола і Пагані. Ряд спортивних споруд були спеціально побудовані для проведення нинішніх студентських Ігор-2019.

Нагадаємо, на минулій, ХХІХ Всесвітній літній Універсіаді, яку 2017 року приймала столиця Тайваню Тайбей, українські спортсмени здобули загалом 36 нагород (12 золотих, 11 срібних, 13 бронзових) і посіли шосте місце у загальнокомандного медальному заліку серед 142 країн-учасниць.

ДОВІДКА

Універсіада – спортивні змагання серед студентів різних країн світу, які проводяться раз на два роки, починаючи з 1968 року. До цього, з 1959 року, вони проводилися щорічно з чергуванням зимових та літніх видів спорту.

А вперше «Університетські гри» відбулися у далекому 1905 році в США. У 1919 році була створена Конфедерація студентів. До 1939 року були проведені вісім змагань, однак спортсмени із західних країн не брали в них участі. Починаючи з 1947 і до 1962 року організацією Універсіад став займатися UIE, в даний час засновником є Міжнародна федерація студентського спорту (FISU). Стати учасником можуть всі громадяни країни від 17 до 28 років, що навчаються або закінчили вищі навчальні заклади не раніше одного року до початку змагань.

Місцем проведення літніх міжнародних ігор в 1970 році серед студентів був обраний італійський Турин. Саме на них вперше з’явився головний символ Універсіади – білий прапор і був обраний гімн на честь переможця. На відміну від олімпійських, переможців даного заходу з будь-якої країни вшановують Гімном студентів «Gaudeamus». Наступна, восьма за ліком літня Універсіада в Італії проходила через п’ять років у столиці країни – Римі. Тепер місцем проведення 30-ої Всесвітньої літньої Універсіади-2019 був обраний Неаполь.