У плей-оф відбору на ЧС-2021 з гандболу українки зіграють зі шведками

У столиці Австрії Відні напередодні відбулося жеребкування стадії плей-оф відбору на жіночий чемпіонат світу 2021 року. Свого суперника дізналася й національна збірна України, половина гравчинь якої – це студентки і випускниці кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У неділю, 21-го березня, у п’яти містах Європи завершилася групова стадія відбірного етапучемпіонату світу з гандболу 2021 року серед жіночих команд, фінальна частина якого відбудеться у грудні в Іспанії. А вже вчора у штаб-квартирі Європейської гандбольної федерації (EHF) відбулася процедура жеребкування стадії плей-оф, в поєдинках якого остаточно визначаться усі учасники планетарного форуму від Старого Світу.

Збірна України розпочала відбір у групі -1-, матчі якої відбувалися у Люксембурзі. Програвши в рівній боротьбі першу гру на паркеті Coque Sport Center команді Словаччини з різницею у три м’ячі (28:31), підопічні Бориса Чижова у двох наступних поєдинках впевнено, з перевагою у сім голів, обіграли збірні Люксембургу та Ізраїлю – 28:21 і 31:24 відповідно. Тож набравши 4 очка, українки фінішували у турнірній таблиці другими і разом зі словачками вийшли у раунд плей-оф.

Нагадаємо, загалом на першому етапі кваліфікації було п’ять відбірних груп. Десять команд (по дві кращі з кожної групи) вийшли до плей-оф відбору, де 16/17-го і 20/21-го квітня відбудуться двоматчеві протистояння за вихід до фінальної частини чемпіонату світу-2021.

Пари стадії плей-оф і визначало вчорашнє жеребкування. Суперників команд, які вийшли з першого етапу кваліфікації, обирали з-поміж десяти збірних, що брали участь у чемпіонаті Європи-2020, але не здобули на континентальному форумі прямі путівки на чемпіонат світу-2021. Це команди Чехії, Німеччини, Угорщини, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словенії та Швеції. Саме одна з них і мала стати опонентом українок. В одному кошику з «синьо-жовтими» були збірні Словаччини, Ісландії, Білорусі, Італії, Швейцарії, Північної Македонії, Туреччини, Португалії та Австрії.

За результатами жеребкування у Відні, суперником збірної України сталанаціональна команда Швеції. Зазначимо, що гандболістки «Тре Крунур» на Євро-2020 фінішували 11-ми, а на чемпіонаті світу-2019 посіли шосте місце. Тож фаворитом протистояння фахівці називають саме скандинавок. Але то на папері, а як воно вийде в реальному житті, визначить лише безпосередня боротьба команд на майданчику.

Додамо, що перший поєдинок відбудеться 16/17-го квітня в Україні, а матч у відповідь– 20/21-го квітня у Швеції.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021.
КВАЛІФІКАЦІЯ СТАДІЯ ПЛЕЙ-ОФ

Україна – Швеція
Португалія – Німеччина
Чорногорія – Білорусь
Румунія – Північна Македонія
Словаччина – Сербія
Туреччина – Росія
Австрія – Польща
Чехія – Швейцарія
Словенія – Ісландія
Угорщина – Італія

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ