У шостому турі турніру «Легенди Шахів» Василь Іванчук зазнав третьої поразки на Аргамеддоні

На онлайн-супертурнірі «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук, у неділю, 26-го липня, було зіграно поєдинки шостого туру попереднього етапу.

У шостий ігровий день групового етапу онлайн-турніру «Легенди Шахів» суперником 51-літнього Василя Іванчука (59-й номер рейтингу ФІДЕ з показником 2678) був 44-річний росіянин Петро Свідлер (24-е місце, 2723). Першу з чотирьох основних партій матчу у швидкі шахи з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід, українець, маючи у своєму розпорядженні білі фігури, виграв і повів у рахунку – 1:0.

Однак попереду Василь Михайлович був недовго – уже в наступній чорним кольором він дозволив опонентові відновити статус-кво. Третя і четверта партії завершилися підписанням мирних угод, тож рахунок залишився нічийним – 2:2. Таким чином, згідно із Регламентом, переможця протистояння довелося визначати в Армагеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок.

Як не прикро, але мусимо констатувати, що Іванчук, який керував «чорним військом», втретє на звітному турнірі грав Аргамеддон і втретє зазнав поразки. Нагадаємо, у подібній ситуації він на старті групового етапу поступився угорцю Петеру Леко, а в попередньому турі програв чинному володарю світової корони та лідеру поточного змагання норвежцю Магнусу Карлсену. Цікаво, що в грі зі скандинавським вікінгом, як і з Свідлером, Василь Михайлович розпочинав матч з перемоги у першій партії, але в підсумку зазнавав невдачі у додатковій, тим самим заробляючи по одному заліковому балу до свого турнірного доробку.

Набравши у шести турах 6 очок з 18-ти можливих, Іванчук за три тури до завершення попереднього етапу продовжує займати сьомий рядок турнірної таблиці. А до квартету лідерів, який по завершенні матчів у групах в поєдинках плей-оф продовжить боротьбу за головний приз – $45 тисяч і місце в Гранд Фіналі Magnus Carlsen Chess Tour з бюджетом в $1 млн – входять Магнус Карлсен (17 очок), Ян Непомнящий (16), Володимир Крамник (12) та Петро Свідлер і Аніш Гірі, які мають у своєму активі по 11 балів, тож наразі ділять четверте місце.

Додамо, що сьогодні, 27-го липня, о 16:00 розпочнуться матчі сьомого туру. Суперником Василя Іванчука буде екс-чемпіон світу Володимир Крамник. У першій партії білі фігури, як і напередодні, знову будуть в українця.