У спринті чемпіонату світу з біатлону Олена Підгрушна фінішувала за крок до ТОП-10

Перший тиждень чемпіонату світу-2021 з біатлону в словенській Поклюці напередодні закінчувала жіноча гонка переслідування. Однією з небагатьох, хто розбив усі 20 мішеней, стала аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олена Підгрушна (на фото нижче), яка завдяки цьому піднялася з 11-ї стартової позиції на підсумкове сьоме місце. Магістрантка нашого вишу Юлія Джима, розпочавши гонку 37-ю, фінішувала у ТОП-25.

Драматургія жіночої гонки переслідування не була схожа на той сюжет, який двома годинами раніше представили чоловіки, де інтрига зберігалася практично до останньої стрільби. У жінок лідер на старті, переможниця спринту Тіріл Екхофф лише на короткий відрізок часу між першим і другим вогневими рубежами дала можливість суперницям помріяти про «золото». Але в цілому норвежка провела гонку дуже впевнено, і з двома промахами завоювала вже третє «золото» з трьох можливих цього чемпіонату.

Найближчою суперницею новоспеченого лідера Кубка світу протягом гонки була Анаїс Шевальє-Буше, яка провела гонку з тими ж двома промахами. Але швидкість француженки була незвично низькою – один з лідерів за цим показником в сезоні, Анаїс, цього разу показала лише 18-й хід по дистанції, і найболючіше це позначилося на останньому колі.

Після заключної стійки француженка вийшла другою, маючи чотири секунди запасу перед Лізою Терезою Хаузер. Однак не минуло й кілометра, як ситуація змінилася дзеркально – вже австрійка стала фаворитом в боротьбі за «срібло» приблизно з тим же гандикапом. Сил на боротьбу у Шевальє-Буше вже явно не залишалося, і вона навіть не спробувала вчепитися за австрійкою, задовольнившись «бронзою».

Серед українських дівчат найкращий результат показала Олена Підгрушна, яка чудово відпрацювала на вогневих рубежах. Стріляла Олена не швидко – лише 42-й час по швидкострільності, зате ідеально точно, ставши однією з усього лише чотирьох учасниць персьюта, що не заходили на штрафне коло. Дистанційну швидкість українка також показувала досить середню, але... тільки до останнього кола, на якому Олена звично включила максимальні оберти, і в боротьбі за позицію обійшла не кого-небудь, а норвежку Марте Олсбю Ройселанд і німкеню Деніз Херрманн. На фініші Підгрушна показала сьомий результат – кращий для себе в нинішньому сезоні.

Для Дар’ї Блашко переслідування склалося менш яскраво, ніж суботній спринт. Виною тому – неточність на вогневих рубежах на лежці, на яких Даша тричі долала 150 штрафних метрів. Відкотившись до середини гонки в четвертий десяток, Блашко довелося включити максимальний контроль, щоб піднятися на вищі місця. Відпрацювавши без штрафу обидві стійки, на фініші українка була 24-ю.

Ті ж три кола штрафу заробила і Юлія Джима, якій довелося підніматися з далекого 37-го стартового місця. На чемпіонаті світу кожне очко – на вагу «золота», і Юля заробила 16 «золотих» балів, фінішувавши відразу слідом за Блашко на 25-й позиції.

Валя Семеренко на першому ж рубежі заробила чотири кола штрафу, опинившись на останньому місці, і далі на кубкові очки претендувати вже не могла. Заробивши ще коло штрафу на другому рубежі, Валя за рішенням тренерів припинила боротьбу в гонці, зберігаючи сили для наступних стартів на чемпіонаті.

У загальному заліку Кубка світу Тіріл Екхофф почала відриватися від суперниць, відчувши додаткові сили від володіння жовтим бібом. Після персьюта вона вже на 42 бали випереджає екс-лідера тоталу Марте Олсбю Ройселанд і на 62 – шведку Ханну Еберг. Краща з українок Юлія Джима піднялася на 23-е місце, а Дар’я Блашко завдяки двом успішним стартам в Поклюці повернулася в ТОП-30.

Після чотирьох наповнених адреналіном змагальних днів, сьогодні спортсмени отримують день відпочинку, а у вівторок жінки продовжать боротьбу за медалі чемпіонату в індивідуальній гонці.