Українські гандболістки дізналися суперниць у кваліфікації на ЧС-2021

У столиці Австрії Відні відбулось жеребкування першого етапу відбору на чемпіонат світу-2021 з гандболу серед жіночих команд, фінальну частину якого прийматиме Іспанія. Збірна України, в складі якої спортивну честь синьо-жовтого прапора на міжнародній арені захищає низка студенток та випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, потрапила до групи -1-, де її суперницями будуть національні команди Словаччини, Ізраїлю та Люксембургу.

За результатами жеребкування сформовано п’ять груп: дві – по чотири команди і ще три – по три команди. Групи зіграють турніри на одній арені в одне коло, що пройдуть 27–29 листопада або 4–6 грудня 2020 року. По дві кращі команди з кожної групи (загалом десять) вийдуть до другої, вирішальної стадії відбору – матчів плей-оф.

Жеребкуванням у Відні також було визначено пріоритетність у питанні вибору країн-організаторок турнірів. Зокрема, в групі 1 першочергове право прийняти у себе турнір має Люксембург, за ним – Словаччина, далі – Україна, четвертий – Ізраїль.

РЕЗУЛЬТАТИ ЖЕРЕБКУВАННЯ ПЕРШОГО ЕТАПУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВІДБОРУ
НА ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021

Зазначимо, що у відбірному раунді плей-оф також зіграють десять команд з чемпіонату Європи-2020, які не відберуться на чемпіонат світу-2021. Матчі плей-оф пройдуть упродовж шести днів – з 16-го по 21-е квітня 2021 року. Переможці десяти пар плей-оф отримають путівки на гандбольний Мундіаль наступного року.

Додамо, що загалом від Європи на світовому форумі зіграють 16 команд: чинні чемпіонки – Нідерланди, господарки майбутнього Мундіалю – Іспанія, чотири найкращі команди за підсумками Євро-2020, а також десять переможців континентальної кваліфікації.

За словами очільника Федерації гандболу України, наша національна жіноча збірна у боротьбі за право зіграти на чемпіонаті світу-2021 в Іспанії ставитиме завдання вийти з кваліфікаційної групи і боротись за путівку на Мундіаль у матчах плей-оф. З усіх опоненток найкраще українським гандболісткам знайома збірна Словаччини, яку «синьо-жовті» перемогли у відборі на чемпіонат світу-2017 з мінімальним рахунком 21:20, але поступились чотирма м’ячами (32:36) у кваліфікації на світовий форум 2019 року. Додамо, що зі словачками українки неодноразово грали і раніше.

Своїми враженнями від жеребкування кваліфікації на Мундіаль-2021 поділився головний тренер збірної України Борис Чижов: «Сто відсотків ми маємо виходити з групи. Зі Словаччиною ми грали двічі у відборах останнім часом – одного разу ми стали першими (у кваліфікації на ЧС-2017), наступного разу – вони (кваліфікація на ЧС-2019). З Ізраїлем також грали (кваліфікація на ЧС-2019). Тоді нам дуже була важлива різниця голів. Перший тайм ми виграли у них з відривом у 12 м’ячів і хотіли ще збільшити. Але в другій половині наша перевага скоротилась до 10 голів. Жеребкування нормальне. Слабких суперників зараз немає, але такі команди як Ізраїль та Люксембург ми зобов’язані перемагати. Сподіваюсь нам вдасться провести збори, будемо планувати. Однозначно нам бажано зіграти в рамках підготовки до відбору турнір або спаринги, тому що ми не грали з грудня минулого року. Через коронавірус були скасовані всі останні матчі та збори. Тобто, коли буде відбірний турнір – у листопаді чи грудні – буде вже рік від наших останніх ігор».

За матеріалами handball.net.ua