Українські тренери дізналися про зміни Всесвітньої антидопінгової програми

За підтримки Національного Олімпійського Комітету України вітчизняні тренери та фахівці спорту дізналися про основні зміни Всесвітньої антидопінгової програми. Серед учасників заходу було й чимало випускників різних поколінь Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У режимі онлайн наприкінці минулого тижня відбувся вебінар для близько 200 тренерів, лікарів та фахівців спорту на тему: «Основні зміни у Всесвітній антидопінговій програмі», організований Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України й Національним антидопінговим центром України.

З вітальними словами до учасників заходу звернулись президент Національного Олімпійського Комітету (НОК) України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, директор Нацiонального антидопiнгового центру України (НАДЦ) Іван Курліщук.

«НОК України й надалі займає жорстку і принципову позицію нульової терпимості до допінгу. Спільно з колегами Олімпійський комітет максимально сприяє проведенню наукових і освітніх семінарів, присвячених боротьбі з допінгом, виданню відповідної тематичної літератури», – відзначив Сергій Бубка.

«Тренер – це більше, ніж просто спортивні тренування, це – наставник, педагог, вихователь. Потрібно постійно удосконалюватись. Очолюючи Антуражну комісію МОК я також ініціював, щоб відповідальність за неправильні дії й використання допінгу несли як спортсмен, так і весь його антураж: тренери, масажисти, лікарі, менеджери й інші», – додав Сергій Назарович.

Вадим Гутцайт наголосив на важливості теми вебінару й необхідності постійної уваги до питань антидопінгу з боку тренерів й фахівців сфери. «Ми завжди були й будемо виступати за чистий спорт. Наша спортивна країна повинна чесно здобувати медалі й кожен спортсмен, наставник, лікар й усі члени команди повинні розуміти цю відповідальність», – сказав Вадим Маркович.

Присутні отримали інформацію щодо нових даних Всесвітнього антидопінгового кодексу-2021, забороненого списку препаратів-2021, подання інформації про місцезнаходження, небезпеку вживання спортивного харчування, отримання дозволу на терапевтичне використання. Лекторами виступили фахівці НАДЦ Ярослав Кручек та Олександр Ткачук.

Нагадаємо, 5-го листопада, за ініціативи НОК України успішно відбувся подібний вебінар, до якого долучилось близько 350 українських спортсменів, серед яких також була ціла група студентів і випускників нашого Університету.

За матеріалами офіційного сайту НОК України