Успішний старт Марії Музичук на супертурнірі Cairns Сup – 2020 у Сент-Луїсі

На другому за ліком жіночому шаховому супертурнірі Cairns Сup – 2020, що триває в американському Сент-Луїсі, зіграно партії трьох стартових турів. Приємно констатувати, що достатньо впевнено розпочала боротьбу за головний приз екс-чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Марія Музичук.

Як ми уже повідомляли, цьогорічний турнір у Сент-Луїсі, у якому змагаються десятеро шахісток, є одним з найсильніших в історії жіночих шахів: його середній рейтинг – 2510 балів. Контроль часу на турнірі – 90 хвилин на 40 ходів, після чого 30 ходів до кінця партії з додаванням 30 секунд за кожний хід. Турнір триватиме до 17-го лютого. Загальний призовий фонд турніру Cairns Сup – 2020, який пройде за коловою системою, становить 180 000 доларів США, що на 30 000 більше, ніж було минулого року. Переможець турніру з них отримає 45 000, другий призер – 30 000, а третій – 25 000.

Нагадаємо, жеребкування принесло такі результати: 1-й номер отримала Марія Музичук (Україна, особистий рейтинг – 2552), 2-й – Хампі Конеру (Індія, 2580), 3-й – Катерина Лагно (Росія, 2552), 4-й – Нана Дзагнідзе (Грузія, 2515), 5-й – Олександра Костенюк (Росія, 2504), 6-й – Ірина Круш (США, 2422), 7-й – Валентина Гуніна (Росія, 2461), 8-й – Харіка Дронаваллі (Індія, 2518), 9-й – Карісса Їп (США, 2412), 10-й – Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583).

У трьох перших турах Музичук-молодшій дісталися найсильніші суперниці. Почала Марія турнір одразу з очного протистояння проти його рейтинг-фаворита, чинної чемпіонки світу Цзюй Веньцзюнь. Китайська шахістка чорними обрала російську партію. Проте українка розіграла дебют дуже свіжо і захопила ініціативу. Якби Марія не поспішила створити загрозу ферзю суперниці, а просто розміняла королеви, вона мала б певні шанси на перемогу. А так китаянка проігнорувала загрозу і запропонувала офірувати свою найсильнішу фігуру. В цьому випадку чорні мали б компенсацію у вигляді тури і слона. До того ж, король білих перебував би у загрозливому становищі.

Після тривалих роздумів львів’янка знайшла в собі сили визнати помилку і запропонувати розмін ферзів. На жаль, то була вже зовсім не та ситуація, ніж за хід до того. У Музичук лишилася певна перевага, але вона мала швидше символічне значення. На 40-у ході суперниці погодилися на нічию.

За останній рік Хампі Конеру з Індії виступала дуже добре, а її поразки стали рідким явищем. До того ж, на попередньому турнірі в Монако вона обіграла Марію Музичук. Але цього разу українка взяла блискучий реванш. Вона грала білими і знову зустрілася з російською партією. Хоча проти чемпіонки світу перевага була на її боці, Музичук цього разу обрала зовсім інший варіант. Львів’янка завчасно підключила свою ферзеву туру до боротьби (згодом – до атаки) на ферзевому фланзі.

Взагалі білі діяли енергійно та цілеспрямовано. Тим не менш, одного моменту Конеру могла дістати шанси на порятунок. Проте, як зауважив у своєму коментарі після партії знаний гросмейстер Макаричев, знайти хід ферзем, на якого дивиться слон суперниці (хоча й через туру), для людини є дуже непросто. І чорні заграли по-іншому, після чого Марічка провела атаку в блискучому стилі й на одному диханні. Під загрозою неминучого мату чорні здалися на 34-у ході.

У третьому турі вже сама львів’янка, яка грала чорними проти Катерини Лагно (Росія), обрала російську партію. Проте обмін ферзя білих на три чорних фігури приніс велику перевагу Лагно.

Давно відомо, що в позиціях з нестандартним матеріальним співвідношенням грати дуже нелегко. І суперниці по черзі почали помилятися. Останньою це зробила Катерина, яка жертвою коня форсувала вічний шах. Але ж тихий хід слоном призводив до позиції з шансами на перемогу у білих...

Що ж, щастить сильнішим! Марія, яка зіграла з трьома найсильнішими суперницями, має два очки. На перше місце вийшла грузинка Нана Дзагнідзе – 2,5 очка з 3-х можливих. По 2 очка, крім Музичук-молодшої, мають також Катерина Лагно та Харіка Дронаваллі з Індії. По 1,5 – на рахунку чемпіонки світу Цзюй Веньцзюнь, Хампі Конеру та росіянки Олександри Костенюк.

Додамо, що у четвертий ігровий день центральною знову стане партія Марії Музичук, цього разу проти поточного лідера турніру – Нани Дзагнідзе.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ