В Україні розпочав роботу Національний центр ISSN!

11 березня 2021 року відбулася історична подія, до якої Україна йшла 30 років, – розпочав роботу Національний центр ISSN. Його функції виконуватиме Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова». Приєднання України до Міжнародної системи даних серіальних видань є знаковим, позаяк відкриває нові можливості для інтеграції у світовий інформаційний, культурний та освітній простір й уведення українських видань до міжнародного інформаційного обігу, репрезентації на міжнародному рівні національної бібліографії серіальних видань, що особливо важливо для наукової сфери.

Міжнародний центр реєстрації серіальних видань (Міжнародний центр ISSN) засновано у Парижі на підставі угоди між ЮНЕСКО та урядом Франції. Його завданням є впровадження та експлуатація автоматизованої інформаційної системи серіальних видань, що охоплює весь діапазон зафіксованих видань. Тепер разом з Україною учасниками Міжнародної системи даних серіальних видань (ISDS) є 90 країн світу.

До 1991 року надання міжнародних стандартних номерів серіальним виданням (періодичним, продовжуваним і серійним) здійснювала Всесоюзна книжкова палата. Після переходу установи під юрисдикцію Росії цю роботу в Україні було припинено. Саме тому приєднання України як суверенної держави до ISDS є знаковим, позаяк відкриває нові можливості для інтеграції України у світовий інформаційний, культурний та освітній простір й уведення українських видань до міжнародного інформаційного обігу, репрезентації на міжнародному рівні національної бібліографії серіальних видань, що особливо важливо для наукової сфери.

Національний центр ISSN України у своїй роботі керуватиметься вимогами чинного законодавства України, Міжнародним стандартом 3297-2020 «Information and documentation – International standard serial number (ISSN)», інструктивно-методичними документами Міжнародного центру ISSN.

ФУНКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ISSN:

• упровадження системи ISSN на території України, забезпечення її подальшого функціонування, присвоєння Міжнародних стандартних номерів серіальних видань (ISSN);

• підготовка та поширення відповідних інструктивно-методичних матеріалів, надання консультацій з питань отримання і застосування ISSN та штрихового кодування.

Вітаємо колег із Книжкової палати України і сподіваємося на успішну співпрацю, адже наш Університет вже готує лист-заявку на отримання ISSN до нового наукового періодичного видання.


Оксана Борис, 
начальник редакційно-видавничого відділу 

Використано матеріали 
Держкомтелерадіо України
та ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ