В Українській хокейній лізі зіграно матчі третього туру

В Українській хокейній лізі (УХЛ) триває регулярний чемпіонат (вісім клубів проводять турнір у шість кіл), за підсумками якого визначаться учасники плей-оф сезону-2020/2021. Минулими вихідними свої матчі зіграли й столичний клуб «Крижані Вовки» та херсонське «Дніпро», за які виступають студенти кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Упродовж минулих суботи і неділі, 31-го жовтня та 1-го листопада відповідно, відбулися матчі третього туру регулярної першості. В одному з них у суботу«Маріуполь» на своєму льоду приймав «Крижаних Вовків» зі столиці, за який грає студент нашого вишу, 19-літній нападник Євген Абаджян. Протистояння на Mariupol Ice Center завершилося звитягою господарів ковзанки з рахунком 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). У складі приазовців, яких тренує один з найвідоміших вітчизняних фахівців Олександр Сеуканд, шайби закинули Володимир Чердак, Кирило Бондаренко і Вадим Мазур; у гостей – фінський легіонер Еету Моксунен.

Зазначимо, що для «Маріуполя» це перша перемога в історії клубу. До цього, нагадаємо, новачок УХЛ зазнав двох домашніх поразок – від новоствореного київського «Соколу» (1:2) та ХК «Кременчук» (1:6), який в минулому сезоні вперше виграв національне «золото». Водночас «вовки» зазнали другої поразки поспіль зі старту нового чемпіонату. У своїй першій грі команда Євгена Абаджяна програла з рахунком 2:9 донецькому «Донбасу», який в іншому матчі суботи на ковзанці льодової арени «Альтаїр» у Дружківці розгромив «Білий Барс» з Білої Церкви – 9:0 (4:0, 2:0, 3:0). Шайби у цій грі закинули: Олександр Пересунько (дві), Євген Монс, Андрій Бірюков, Ілля Коренчук, Віктор Туркін (дві), Максим Разумов, Андрій Сигарьов.

У центральному поєдинку туру в неділю помірялися силами чинний чемпіон та бронзовий призер попереднього сезону – ХК «Кременчук» і херсонський «Дніпро», за який грають двоє третьокурсників факультету фізичної культури і спорту нашого Університету – захисник Євген Ратушний і нападник Владислав Брага. Поєдинок на льоду «Фаворит-Арени» у Херсоні повністю виправдав очікування як вболівальників, так і фахівців – інтрига у видовищній та змістовній грі зберігалася фактично до самої фінальної сирени.

Перший період завершився без голів. У другому суперники обмінялися голами. Рахунок було відкрито на 31-й хвилині: після кидка крайнього форварда четвертої трійки нападу «Кременчука» Олександра Коробова шайба з рикошетом залетіла до сітки воріт голкіпера «Дніпра» Олександра Хомутова. Та вже за п’ять хвилин «щуки», граючи уп’ятьох проти трьох гравців «містян», реалізували подвійну чисельну перевагу – влучним кидком з середньої відстані під дальню стійку відзначився оборонець Сергій Дорофеєв. Тож перед третьою, заключною 20-хвилинкою основного ігрового часу на табло горіли дві одинички – 1:1.

Нічия у грі зберігалася й майже три чверті третього періоду. І лише наприкінці 55-ої хвилини, коли суперники грали у неповних складах – у форматі «чотири на чотири», гості зуміли закинути свою другу шайбу зусиллями центрфорварда знову таки четвертої трійки нападу Артема Дубініна, який з гострого кута «прошив» Олександра Хомутова – 2:1.

«Щуки» до останнього боролися, намагаючись перевести гру в овертайм – додаткові п’ять хвилин до забитої шайби, а в різі нічиєї до післяматчевої серії булітів. Наприкінці основного ігрового часу керманич «Дніпра» Дмитро Підгурський замінив голкіпера на шостого польового гравця. Однак вдруге відігратися господарям цього разу не судилося. Більше того, за 31-у секунду до завершення третього періоду захисник гостей Всеволод Толстушко перехопив шайбу і кидком з-за своїх воріт через увесь майданчик скерував ґумовий снаряд у сітку господарів. Тож фінальна сирена зафіксувала перемогу підопічних Олександра Савицького з рахунком 3:1.

Нагадаємо, у новому національному чемпіонаті за нагороди розпочали боротьбу вісім клубів, серед яких і три новачка – ХК «Маріуполь», «Сокіл» (Київ) і ХК «Краматорськ», а також «Білий Барс» (Біла Церква), «Донбас» (Донецьк), ХК «Кременчук», «Дніпро» (Херсон) та «Крижані Вовки» (Київ). У регулярній першості вісім команд зіграють турнір у шість кіл, тож кожен клуб проведе 42 матчі, а загалом відбудеться 168 поєдинків. Далі – боротьба за титул і медалі в іграх плей-оф.

Також зазначимо, що головна зміна нового чемпіонату УХЛ стосується системи нарахування очок в іграх регулярної першості. Виграш оцінюватиметься не трьома очками, як було раніше, а двома. Поразка в овертаймі або в серії післяматчевих булітів – одним очком. Програш в основний ігровий час (три періоди по 20 хвилин чистого ігрового часу) очок не приносить.

Додамо, що наразі чотири команди зіграли по три матчі регулярної першості, а три – по два. Водночас новостворений ХК «Краматорськ» перший в історії клубу поєдинок зіграє у найближчий четвер, 5-го листопада. Перший іспит новачок УХЛ складатиме не кому будь, а самому чинному чемпіону України – ХК «Кременчук», причому на його ковзанці. Гра на «Айсберг Арені» розпочнеться о 18:00.