Вантух і Якімець допомогли молодіжній збірній виграти останню гру відбору Євро-2021

Молодіжна збірна України U-21 з футболу на мажорній ноті завершила відбір Євро-2021, розгромивши команду Північної Ірландії. Підопічні Руслана Ротаня у другому таймі забила три «сухі» м’ячі. Долучилися до звитяги «синьо-жовтих» і випускники факультету педагогічної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Роман Вантух та Володимир Якімець (на фото – №6 і №21 відповідно).

Україна U-21 – Північна Ірландія U-21 – 3:0 (0:0)

17 листопада. Ковалівка. Стадіон «Колос».
Початок – 18:30

УКРАЇНА U-21: Трубін, Дубінчак (А. Кравчук, 78), Снурніцин, Бабогло, Якимець, Вантух, Бражко (Білошевський, 87), Ярмолюк (Михайленко, 90), Ісаєнко, Шевцов (Стецьков, 46), Кухаревич (Д. Кравчук, 87).

ПІВНІЧНА ІРЛАНДІЯ U-21: Веббер, Амос, Браун, Тоал, Меррон, Бансал-Макнолті, Бойд-Мюнс, Маккалмонт, Х’юм, О’Ніл, Лейвері.

Голи: Бабогло, 68, Ісаєнко, 70, Кухаревич, 74.

Попередження: Бабогло, 7, Бражко, 41, Стецьков, 53 – Тоал, 31, Бойд-Мюнс, 57, Меррон, 80, Бансал-Макнолті,87, Маккалмонт, 90.

Останній поєдинок у групі відбору Євро-2021 (U-21) був для української молодіжки матчем престижу, оскільки з турнірної точки зору він нічого не вирішував. Позитивні тести на коронавірус і виклик деяких футболістів до головної команди країни змусили Руслана Ротаня шукати альтернативу. Ось і вийшло, що на гру з Північною Ірландією вийшов експериментальний склад.

Сніг, який почав іти в Києві й області по обіді, однозначно сплутав плани обом наставникам. Ще до стартового свистка він укрив газон на стадіоні «Колос», що не дозволяло футболістам гідно комбінувати – здебільшого все зводилося до довгих передач і подальшої боротьби. Але навіть за таких умов «синьо-жовті» могли повести в рахунку, проте удари Кухаревича й Снурніцина не мали успіху.

Північноірландці зі свого боку також намагалися шукати щастя біля чужих воріт, і часом у штрафному майданчику українців було доволі гаряче. Найнебезпечнішим у гостей до свистка на перерву став удар Бансала-Макнолті на 42-й хвилині, але голкіпер господарів Трубін відбив м’яч і впорався з подальшим добиванням.

Друга 45-хвилинка спочатку не внесла істотних змін у гру, хіба що боротьба стала набагато жорсткішою. Однак ближче до середини тайму українці збільшили темп – і один зі стандартів приніс їм успіх. На 68-й хвилині Вантух подав кутовий, а Бабогло в падінні головою відкрив рахунок – 1:0.

Не минуло й двох хвилин, як «синьо-жовті» збільшили свою перевагу. Флангову передачу Стецькова використав Ісаєнко – 2:0. Та й на цьому підопічні Руслана Ротаня не зупинилися. На 74-й хвилині Кухаревич скористався помилкою оборони та голкіпера і з середньої дистанції вразив порожні ворота – 3:0.

Ось так, на мажорній ноті, молодіжна збірна України завершила свій шлях у відбірному турнірі Євро-2021 (U-21), посівши у підсумку в групі третє місце, пропустивши вперед себе команди Данії та Румунії.

ФУТБОЛ
КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР ЄВРО-2021 (U-21)
10-й ТУР

Мальта – Фінляндія – 0:1