Василь Іванчук очолить збірну України на Євро-2019 в Батумі

Сьогодні, 24-го жовтня, у грузинському місті Батумі на старт виходять 40 чоловічих та 32 жіночі команди, які зіграють на чемпіонаті Європи-2019 з шахів. Чоловічу збірну України на першій дошці очолить багаторічний лідер команди Василь Іванчук – зірковий випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головним тренером «синьо-жовтих» є Олександр Сулипа, який вищу освіту здобув також у стінах нашого вишу.

У складі кожної збірної чотири основні учасники та один запасний. Перший командний приз в обох турнірах – 8 000 євро. Змагання пройдуть в дев’ять турів за швейцарської системою. Контроль часу: 90 хвилин на 40 ходів плюс півгодини до кінця партії. За кожний зроблений хід, починаючи з першого, додається 30 секунд.

Під час розподілу командних місць враховуватимуть: 1) коефіцієнт Бергера, 2) суму набраних особистих очок, 3) суму очок команд-суперниць.

Зазначимо, що обидві збірні України виступлять у послабленому складі. Зокрема, у жінок не буде випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестер Анни та Марії Музичук, а в чоловіків – Антона Коробова, Юрія Криворучка, Павла Ельянова та Руслана Пономарьова.

Тому українці за рейтингом стартують під восьмим номером. Лідером команди після довгої перерви знову буде легендарний Василь Іванчук (особистий рейтинг – 2686). Крім нього, нашу збірну представлятимуть Юрій Кузубов (2636), Олександр Мойсеєнко (2635), Андрій Волокитін (2627) та Володимир Онищук (2616). Головний тренер – Олександр Сулипа.

Фаворитами у чоловіків є росіяни, англійці, азербайджанці, поляки та вірмени. У збірної Росії, однак, склад є досить експериментальним, а азербайджанці гратимуть без Теймура Раджабова.

У жінок головним конкурентками українок стануть збірні Росії та Грузії. Наші дівчата є третіми за рейтингом. За команду виступлять Анна Ушеніна (2431), Інна Гапоненко (2427), Наталія Букса (2410), Юлія Осьмак (2409) та Наталія Жукова (2333). Виступатимуть українки під орудою Михайла Бродського.

Додамо, що у першому турі наші чоловіки гратимуть зі швейцарцями, а жінки – з Німеччиною.