Василь Іванчук першим на турнірі «Легенди Шахів» відібрав очки у чемпіона світу

У суботу, 25-го липня, було зіграно матчі п’ятого туру попереднього етапу онлайн-супертурніру «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого й один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук.

На екваторі групового етапу на Василя Іванчука чекала зустріч з чинним чемпіоном світу Магнусом Карлсеном. У світовому рейтингу Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) 51-річний українець станом на сьогодні поступається 29-річному норвежцю, який є лідером, не багато, не мало – 185 балами. Тим не менше, перед стартом змагання «Легенди Шахів» володар світової корони сказав журналістам, що саме Іванчук був гравцем, на матч проти якого він з нетерпінням чекав найбільше, бо вважає ветерана з Галичини одним з найстрашніших і непередбачуваних гравців елітних шахів. Забігаючи трохи наперед зазначимо, що по завершенні протистояння Магнус заявив, що Василь Михайлович своєю майстерною грою не тільки його не розчарував, а й повністю виправдав передматчеві очікування, що їхні партії будуть дуже цікавими і напруженими.

Напевне, найкращим підтвердженням слів норвежця є той факт, що до звітного поєдинку він провів 15 поспіль переможених матчів на онлайн-турнірах, у яких не програв жодної партії. А от з галичанином він хоча й продовжив свою виграшну серію, однак при цьому упродовж матчу був у статусі гравця, якому довелося відіграватися.

Вже у першій партії матчу колишній другий номер світового рейтингу, який у шахових колах має прізвисько Чаккі, продемонстрував увесь свій блиск, поставивши Карлсена під сильний тиск. Зрештою чинний чемпіон світу помилився, а Іванчук повів у рахунку – 1:0.

Друга партія завершилася внічию, тож на екваторі поєдинку Василь Михайлович продовжував вигравати – 1.5:0:5. Але в третій він дозволив супернику поновити статус-кво – 1.5:1.5. Четверта, заключна з основних партій поєдинку закінчилася ще однією нічиєю, тож рахунок став 2:2, а значить переможця суперники мали визначити у Армагеддоні. У вирішальний момент Карлсен таки зумів вирвати перемогу – 3:2. Але лише два з трьох турнірних очок зруйнували його ідеальний рекорд.

Знаючи максималізм Василя Іванчука, можна не сумніватися, що він залишився дещо розчарованим насправді прикрою поразкою в грі з чинним чемпіоном світу, однак при цьому й до певної міри задоволеним тим, що завдав першої турнірної «рани» королю світових шахів сучасності.