Ватерполісти «Динамо» обіграли головного конкурента в матчі чемпіонату України

У своєму другому матчі третього туру чемпіонату України з водного поло сезону-2019/2020 серед команд чоловічої Суперліги чинний володар титулу львівське «Динамо», в складі якого грає низка студентів та випускників кафедри водних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, на водному майданчику басейну «МіКомп» у Кам’янському здобуло чергову перемогу, взявши гору над своїм головним конкурентом – збірною Харківської області.

Рестарт чемпіонату Суперліги і львівські динамівці, і збірна Харківської області розпочали з перемог над ВК «Маріуполь». Галичани обіграли приазовців з рахунком 18:7. Слобожанці зробили це також достатньо переконливо – 13:3. Та для обох команд це фактично була розминка перед очним побаченням – третім у ході чемпіонату. Нагадаємо, у перших двох поєдинках, які відбулися в ході попереднього етапу ще наприкінці минулого року, обидва рази впевнено вигравали львів’яни. А найкращим свідченням переваги «біло-синіх» у цих іграх є підсумкові цифри на табло – 9:4 і 10:6 відповідно.

Не мали особливих проблем підопічні Олексія Шведова та Юрія Сидоровича, які вищу освіту здобули у стінах нашого вишу, і в звітному матчі. Втім, і легкою прогулянкою цей матч для нашої команди також назвати не можна – суперник боровся за позитивний результат від першої до останньої миті. Але іншого, в принципі, ніхто й не очікував – адже уже майже десять років доля чемпіонства вирішується саме в поєдинках команд Львова і Харкова.

Перший і останній голи у першій чверті забили слобожанці. Але між ними тричі влучно кидали по цілі галичани, тож саме вони вели в рахунку по завершенні стартового періоду – 3:2. На один м’яч більше за суперника (два проти одного) динамівці закинули і в другій восьмихвилинці. Таким чином на велику перерву суперники пішли за переваги нашої команди у два голи – 5:3.

Фактично усе стало зрозуміло в цій грі у третій чверті, упродовж якої «Динамо» ще чотири своїх атаки довело до взяття воріт харків’ян, дозволивши при цьому супернику закинути тільки двічі. Перед початком четвертого, заключного періоду команда Олексія Шведова та Юрія Сидоровича виграла уже чотири м’ячі – 9:5. Відіграти таку фору у водному поло – справа реальна, але зробити це вкрай складно. Зокрема, збірній Харківської області цього разу це не вдалося. В останні вісім хвилин зустрічі суперники по два рази влучили у ціль, тож фінальна сирена зафіксувала абсолютно справедливу звитягу динамівців – 11:7.

Додамо, що сім з 11-ти м’ячів у львівській команді закинули представники нашого Університету – капітан «біло-синіх» Олександр Дядюра оформив «хет-трик», Юрій Мамєтьєв записав до свого активу «дубль», а Орест Джура та Костянтин Алєксєєв залишили у воротах слобожанців по одному «автографу».

ВОДНЕ ПОЛОЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИСУПЕРЛІГА-2019/2020.
3-й тур. 2-й день

«Динамо» (Львів) – Збірна Харківської області – 11:7
(3:2, 2:1, 4:2, 2:2)

Судді: В’ячеслав Костанда (Маріуполь), Георгій Махарадзе (Одеса).

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Антон Погосян, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Михайло Лісовий, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Чінгіз Агаджанов, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи, 14. Володимир Булачек, 15. Артем Толстіков.

Тренери: Олексій Шведов, Юрій Сидорович.

ЗБІРНА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: 1. Денис Волончук, 13. Вадим Ільченко – 2. Максим Клунний, 3.Максим Горудко, 4. Ігнат Маймулін, 5. Микита Бажинов, 6. Олександр Єрмаков, 7. Микита Апостол, 8. Михайло Черпак, 9. Вадим Євстратов, 10. Володимир Войтенко, 11. Єгор Івахно, 12. Дмитро Ашанін, 14. Антон Аргунов, 15. Григорій Онищенко.

Тренери: Сергій Столяров, Сергій Колточихін.

Голи: 0:1 – Черпак, 1:1 – Мамєтьєв, 2:1 – Бабаєнко, 3:1 – Грищук, 3:2 – Євстратов, 4:2 – Мамєтьєв, 4:3 – Івахно (у більшості), 5:3– Грищук, 6:3 – Дядюра (пенальті), 6:4 – Ашанін (у більшості), 6:5 – Ашанін, 7:5 – Джура (у більшості), 8:5 – Дядюра, 9:5 – Кечеджи, 9:6 – Войтенко (у більшості), 10:6 – Алєксєєв, 10:7 – Апостол, 11:7 – Дядюра.

Фоли: Грищук (три), Лісовий (два), Кечеджи (два), Алєксєєв, Агаджанов, Дядюра, Погосян – Бажинов (два), Горудко, Єрмаков, Апостол, Черпак, Євстратов.

Реалізація більшості: 1 гол / 7 спроб – 3 голи / 11 спроб.