Ватерполісти «Динамо» здобули перемогу на рестарті чемпіонату Суперліги-19/20

На водному майданчику басейну «МіКомп», що у Кам’янському Дніпропетровської області, розпочалися матчі третього і четвертого турів чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд Суперліги сезону-2019/2020. У першій грі чинні чемпіони України ватерполісти львівського «Динамо», в складі якого грає низка студентів та випускників кафедри водних видів спорту (завідувач – доцент Микола Чаплінський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, впевнено обіграли ВК «Маріуполь».

Чемпіонат ватерпольної Суперліги-2019/2020 стартував у листопаді минулого року двома турами, упродовж яких сім команд, зігравши між собою по два поєдинки, визначили квартет, який і повинен був продовжити боротьбу за медалі з врахуванням матчів між собою на попередньому етапі. До четвірки пробилися львівське «Динамо», збірна Харківської області, ВК «Маріуполь» та збірна Київщини. Однак за столичну команду у шести іграх першого туру грав незаявлений гравець, тож Федерація водного поло України (ФВПУ) зарахувала столичній команді технічні поразки з рахунком 0:10, після чого на четверте місце піднялася харківська команда НТУ-ХПІ. Однак кияни подали позов до суду, тому перший і другий фінальні, а загалом третій та четвертий тури чемпіонату, які мали відбутися на початку лютого і в середині березня нинішнього року, було перенесено. Далі розпочався карантин, упродовж якого суд після низки тривалих засідань визнав правоту збірної Київщини, тим самим повернувши її у боротьбу за медалі чемпіонату Суперліги.

Керівництво ФВПУ, зробивши відповідні зміни у складі учасників вирішального етапу сезону-2019/2020, прийняло рішення провести його за схемою двох спарених турів. Зокрема, у липні було заплановано провести матчі третього і четвертого турів. Попередньо вони мали відбутися у харківському басейні «Політех». Однак через незадовільну ситуацію з поширенням коронавірусу в столиці Слобожанщини, ФВПУ перенесла поєдинки до міста Кам’янське.

Та коли усі чотири команди прибули на тур, сталася ще одна непередбачена ситуація. Як повідомив головний суддя змагань Віталій Лісун, до третього і четвертого турів не була допущена збірна Київщини, оскільки відповідний дозвіл через неналежне оформлення документів у столичних ватерполістів не надав головний лікар турніру. Зважаючи на це, боротьбу за медалі продовжують лише три команди. Як наслідок, у перший ігровий день відбувся лише один поєдинок, у якому зіграли львівське «Динамо» та ВК «Маріуполь». Підопічні тренерського тандему у складі Олексія Шведова та Юрія Сидоровича, які так само, як і директор клубу Ігор Зінкевич, вищу освіту здобули у стінах нашого Університету, особливих проблем у протистоянні з приазовцями не мали. Уже після першого періоду рахунок був 6:0 на їхню користь. Після цього львів’яни дещо скинули оберти, але це не завадило їм здобути перемогу з перевагою у 11 м’ячів – 18:7. Тепер на черзі у динамівців поєдинок зі збірною Харківської області – головним конкурентом у боротьбі за титул.

Наостанок нагадаємо, що Європейська університетська спортивна асоціація (EUSA) та Оргкомітет V Європейських ігор університетів у Белграді через епідемію коронавірусу COVID-19 прийняли рішення про перенесення Ігор-2020 на літо 2021 року. Цьогорічний континуальний форум серед університетів повинен був відбутися у столиці Сербії з 11-го по 19-е липня. Заявку на участь у цих змаганнях подала й чоловіча ватерпольна команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, більшість гравців якої на клубному рівні виступають за чинного чемпіона вітчизняної Суперліги львівське «Динамо». Зазначу, що відповідати за підготовку цієї команди до континентального форуму буде також випускник «інфізу» Юрій Сидорович – один з найтитулованіших випускників у історії кафедри водних видів спорту нашого вишу. Додамо, що точні дати проведення змагань у 2021 році будуть підтверджені на більш пізньому етапі, як тільки будуть розглянуті відгуки всіх відповідних зацікавлених сторін.

ВОДНЕ ПОЛО. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ. СУПЕРЛІГА-2019/2020.
3-й тур. 1-й день

«Динамо» (Львів) – ВК «Маріуполь» – 18:7
(6:0, 4:4, 5:1, 3:2)

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов (Харків), Сергій Гончаров (Дніпро).

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Антон Погосян, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Михайло Лісовий, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Чінгіз Агаджанов, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи, 14. Володимир Булачек, 15. Артем Толстіков.

Тренери: Олексій Шведов, Юрій Сидорович.

«МАРІУПОЛЬ»: 1. Данило Коваленко, 2. Богдан Дьяков, 3. Данило Шабан, 4. Микита Дорофєєв, 5. Ілля Христенко, 6. Іван Волосович, 7. Володимир Криволапов, 8. Валентин Сєдих, 9. Іван Тетеркін, 10. Владислав Михайлов, 11. Тимур Шилін, 12. Петро Троян, 13. Євген Белла, 14. Дмитро Щербаков, 15. Дмитро Найденов.

Тренер – Тимур Шилін.

Голи: 1:0 – Мамєтьєв, 2:0 – Мамєтьєв (у більшості), 3:0 – Алєксєєв, 4:0 – Джура, 5:0 – Бабаєнко, 6:0 – Грищук, 6:1 – Криволапов, 7:1 – Грищук, 8:1 – Бабаєнко, 8:2 – Дьяков, 9:2 – Алєксєєв (пенальті), 9:3 – Сєдих (пенальті), 9:4 – Дьяков, 10:4 – Дядюра, 11:4 – Грищук (у більшості), 12:4 – Джура (у більшості), 12:5 – Сєдих (пенальті), 13:5 – Джура, 14:5 – Лісовий, 15:5 – Степанюк, 15:6 – Дьяков, 16:6 – Алєксєєв, 16:7 – Дьяков (пенальті), 17:7 – Погосян (пенальті), 18:7 – Степанюк.

Фоли: Грищук (два), Дядюра, Кечеджи, Агаджанов – Шабан (два), Дьяков, Криволапов, Тетеркін, Михайлов, Троян.

Реалізація більшості: 3 голи / 7 cпроб – 0 голів / 5 спроб.