Ватерполісти ЛДУФК – срібні призери XIV літньої Універсіади-2019

У Харкові, на водному майданчику басейну СК «Політех» упродовж п’яти днів, з 22-го по 26-е квітня, тривали баталії XIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019 з водного поло. Боротьбу за нагороди вели п’ять збірних студентських команд. У складі першої студентської збірної Львівської області з 13-ти гравців 12 представляли Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. Готували команду до турніру фахівці кафедри водних та неолімпійських видів спорту ЛДУФК – доцент Мар’ян Островський і викладач Максим Полегойко.

Відповідно до Регламенту, переможець та призери визначалися за підсумками турніру в одне коло. У першій грі наші хлопці з рахунком 18:3 впевнено обіграли студентську збірну Одеської області. Ще більш переконливо – 20:0 – підопічні Мар’яна Островського і Максима Полегойка розгромили другу команду Львівської області, яку було сформовано зі студентів Національного університету «Львівська політехніка».

А головні поєдинки на наших ватерполістів чекали проти двох команд господарів турніру – першої і другої збірних Харківської області. У другої команди Слобожанщини галичани здобули перемогу з рахунком 8:7. Слід зазначити, що кінцеві цифри на табло не зовсім відповідають тому, як розвивалися події на водному майданчику. Адже майже весь поєдинок пройшов за переваги наших хлопців, які левову частину ігрового часу вели у рахунку з перевагою в три–чотири м’ячі. І лише в заключній чверті харків’яни скоротили відставання до мінімуму.

Що ж до поразки від першої збірної Харківської області, то тут слід зауважити, що з різних причин у нашій команді не змогли взяти участь троє гравців основного складу – Дмитро Алєксєєв, Роман Грищук і Ярослав Куліков.

Тим не менше, львів’яни практично на рівних з господарями відіграли три перші періоди. Щоправда, перед заключною чвертю на табло горіли цифри 5:3 на користь слобожанців. Але два м’ячі розриву у ватерполо – це мізер. Звісно, аби відновити статус-кво, нашим хлопцям у заключній восьмихвилинці довелося йти вперед, оголяючи свої тили. На жаль, цього разу ризик себе не виправдав. Як кажуть самі гравці, побігли в атаку, а в підсумку потрапили у «полон». Слобожанці кілька разів впіймали нашу команду на контратаках, що в підсумку призвело до поразки галичан з рахунком 4:10 (1:1, 1:2, 1:2, 1:5). Втім, друге місце і срібні медалі – також достойний результат.

На останок, до вашої уваги склад першої збірної Львівської області: воротар – Ярослав Поріцький; польові гравці – Максим Осика, Михайло Лісовий, Костянтин Алєкссєв (усі – перший курс факультету фізичної культури і спорту), Нікіта Бердніков (четвертий курс факультету фізичної терапії та ерготерапії), Орест Джура і Костянтин Цап (обоє – другий курс факультету фізичної культури і спорту), Дмитро Раков (перший курс факультету педагогічної освіти) Олександр Дишковський (третій курс факультету фізичної культури і спорту) та минулорічні випускники Юрій Яремчук, Тарас Чобіт і Остап Томашівський, а також студент Львівського Національного університету імені Івана Франка, першокурсник Михайло Сирямін.

Тож вітаємо з успішним виступом на XIV літній Всеукраїнській Універсіаді-2019 гравців і тренерів нашої команди та увесь колектив кафедри водних і неолімпійських видів спорту (завідувач – доцент Микола Чаплінський) й бажаємо нових переможних матчів і призових місць на турнірах.