Ватерполісти львівського «Динамо» переможно стартували у Карпатській лізі-2020

Чинні чемпіони Суперліги та володарі Кубка України ватерполісти львівського «Динамо», у складі якого виступає ціла низка студентів і випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а очолює команду тренерській дует Юрій Сидорович та Олексій Шведов, які вищу освіту здобули також у стінах нашого вишу, виграв усі три матчі першого туру другого за ліком чемпіонату Інтернаціональної Карпатської ліги 2020 року, в якому окрім динамівців змагаються також литовський клуб «Жаібас» з міста Електренай, чинний чемпіон Білорусі мінський РЦОП (Республіканський центр олімпійської підготовки) та збірна Харківської області, яка в останні роки є головним конкурентом львів’ян на внутрішній арені.

Старт нового сезону Інтернаціональної Карпатської ліги відбувся в литовському місті Алітус у рамках традиційного турніру Alytus Сup, результати матчів якого не лише визначили володаря почесного трофею, а й паралельно пішли у залік першого туру ІКЛ-2020. Зазначимо, що кожна команда прийматиме по одному туру, в рамках яких так само, як і в Алітусі, буде розігруватися приз, встановлений місцевими організаторами. А переможець і призери Інтернаціональної Карпатської ліги визначатимуться за сумою набраних очок у всіх чотирьох турах. У разі рівної кількості здобутих балів, перевага буде надана команді, що матиме кращі показники у особистих зустрічах.

Нагадаємо, в прем'єрному сезоні Інтернаціональної Карпатської ліги, що відбувся у 2019 році, чемпіонський титул виборола команда мінського РЦОП, срібні нагороди здобули львівські динамівці, а бронзовими призерами стали литовські ватерполісти. Зазначимо, що збірна Харківської області є дебютантом турніру – минулого року у ІКЛ грала польська команда «Окмер» з міста Лодзь.

Усі матчі Alytus Сup – 2020 львівське «Динамо» провело у такому складі: воротарі – Костянтин Нікольський, Нестор Бабський; польові гравці – Володимир Булачек, Юрій Мамєтьєв, Михайло Лісовий, Олександр Дядюра, Роман Грищук, Орест Джура, Чінгіз Агаджанов, Владислав Бабаєнко, Костянтин Алєксєєв, Ігор Кечеджи, Віталій Степанюк.

Новий сезон підопічні Юрій Сидоровича та Олексія Шведова розпочали очним матчем зі збірною Харківської області. Принципове протистояння завершилося впевненою перемогою галичан з рахунком 15:8 (5:3, 3:2, 5:0, 2:3). Голи у складі «Динамо» закинули: Мамєтьєв (три), Дядюра (три), Алєксєєв (три), Джура (два), Агаджанов (два), Бабаєнко (один), Кечеджи (один). Фоли у складі «Динамо» отримали: Грищук (три), Лісовий (два), Маметьєв (два), Булачек (один), Агаджанов (один), Алєксєєв (один), Кечеджи (один).

Найважчим для динамівців видався другий поєдинок, у якому вони перемогли білорусів з перевагою у три м’ячі – 10:7 (4:1, 3:2, 0:2, 3:2). У цій грі авторами голів у нашій команді були: Алєксєєв (три), Дядюра (два), Джура (два), Кечеджи (два), Степанюк (один). А фоли заробили: Мамєтьєв (два), Грищук (два), Бабаєнко (два), Лісовий (один), Дядюра (один), Джура (один), Агаджанов (один), Кечеджи (один).

А от вирішальною стала гра «Динамо» з господарями турніру, ватерполістами «Жаібаса», які також обіграли і РЦОП, і збірну Харківської області – 11:9 та 13:10 відповідно. Але динамівцям литовці дати бій не змогли – усі чотири періоди завершилися на користь галичан, а фінальна сирена зафіксувала переконливу звитягу галичан з перевагою у шість м’ячів – 11:5 (1:0, 4:2, 2:1, 4:2). Свої «автографи» у воротах суперника в складі «Динамо» залишили: Бабаєнко (три), Джура (два), Алєксєєв (два), Дядюра (два), Мамєтьєв (один), Грищук (один). Фоли у складі «Динамо» отримали: Степанюк (три), Маметьєв (три), Бабаєнко (два), Алєксєєв (два), Грищук (один).

Тож здобувши три перемоги, «Динамо» завоювало головний приз турніру Alytus Сup – 2020 та одноосібно очолило турнірну таблицю Інтернаціональної Карпатської ліги після першого туру. Додамо, що другий тур відбудеться у Мінську – Кубок Федерації водного поло Білорусі – в травні. Третій тур – Кубок Харкова – пройде у червні в столиці Слобожанщини. А заключний тур ІКЛ – Відкритий Кубок Львова – у вересні прийматиме місто Лева.

ВОДНЕ ПОЛО. ЧОЛОВІКИ.
ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КАРПАТСЬКА ЛІГА-2020