«Верес» у грі лідерів Першої ліги на стадіоні СКІФ обіграв «Чорноморець» (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, в останній день першого місяця весни, 31-го березня, було зіграно матчі 19-го туру.

Центральний поєдинок 19-го туру, в якому в очному протистоянні на полі стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського зустрілися лідери – рівненський «Верес» у статусі номінального господаря приймав одеський «Чорноморець», завершився несподівано, а саме розгромною звитягою підопічних Юрія Вірта.

Напевне, гра б йшла в зовсім іншому ключі, не пропусти «моряки» вже на сьомій хвилині зустрічі. Нічого не віщувало катастрофу. Голкіпер гостей Варакута дальнім ударом ввів м’яч у гру, але зробив це не найвдалішим чином. «Верес» перехопив круглого, юний Гайдучик знайшов передачею Гегедоша, і Роберт, розібравшись із захисником, точно пробив в кут – 1:0. Досвідчений нападник продовжує сяяти в цьому сезоні, але відзначмо дії його молодого асистента, який вперше вийшов у старті та відразу став героєм. Наступного разу він буде в центрі подій в кінці першої половини, але про це трохи пізніше.

Пропустивши швидкий гол у другому турі поспіль, «Чорноморець» знову був змушений грати набагато активніше, проводячи багато часу в атаці. І якщо проти «Оболоні» у них було мінімум моментів, то у звітній грі захист «Вереса» діяв не настільки якісно. Шанси були і їх ідеально для гостей тринькали то Авагімян, то Кравченко. До речі, Сергій, попри статус зимового новачка, вийшов з капітанською пов’язкою. Це й не дивно, адже він на три роки старший за головного тренера. Став капітаном на правах старшого.

Рівненський клуб не відсиджувався в обороні і також небезпечно огризався, а перед самою перервою вдруге зумів забити. Гайдучик спиною до воріт намагався зачепитися за м’яч в штрафній і віддав не найкращу передачу назад, після чого йому на гомілкостоп наступив Вачіберадзе. Суддя відразу вказав на точку, а після ще й вилучив півзахисника «Чорноморця». Подвійне покарання, яке викинуло «моряків» на сушу – Сергійчук був точний, встановивши рахунок 2:0.

Ніхто не вірив, що одесити в меншості зможуть відігратися. Але це пів біди. Як нам здалося, гравці «Чорноморця» самі втратили надію, а це куди гірший симптом. Головний тренер одеситів Олексій Антонов не зміг підбадьорити своїх підопічних в перерві і вони просто вийшли догравати, за що і були покарані. Спочатку Панасенко однією передачею розрізав всю оборону гостей, вивівши Гегедоша на побачення з Варакутою, а після юний Гайдучик, до гольової передачі та заробленого пенальті, ще й сам став автором забитого гола – 4:0.

Короткий підсумок: «Вересу», як ми говорили на самому початку, дуже допоміг швидкий гол, але це не може служити виправданням для одеситів. Господарі грали краще, вони реалізовували свої моменти і абсолютно заслужено перемогли. Команда Юрія Вірта очолила таблицю, маючи при цьому ще дві гри в запасі. Залишається одне питання – на якому стадіоні вони будуть грати в УПЛ?...

На відміну від команди Юрія Вірта, два інші колективи, які очолюють випускники ЛДУФК, свої поєдинки звітного туру зіграли внічию з однаковим рахунком – 1:1. У гостьовому матчі проти «Альянсу» в «Агробізнеса» Олександра Чижевського склад був дивним: в центрі оборони в парі з Ігорем Курилом вийшов Арсен Слотюк, а ось в півзахисті наставник довірився Євгену Немтінову, що є нечастим гостем основи. Зате в цей раз волочисці вийшли з чистим форвардом Богданом Семенцем на вістрі, а ось Руслан Черненко тепер діяв з глибини.

Дебют залишився за господарями, які відчували себе на рідному полі явно в своїй тарілці. Дальні удари Костянтина Ярошенка успіхом не увінчалися, а ось Владислав Шарай з передачі Андрія Герта прошив випускника нашого вишу Олега Мозіля і вивів «Альянс» вперед вже на кінець півгодини ігрового часу. У час, що залишився в першому таймі у гостей мало що виходило в атаці. Липоводолинці ж повністю контролювали хід поєдинку і закономірно пішли на перерву з перевагою – 1:0.

Вихід Івана Гливого вже в дебюті другого тайму читався. Проте, й після цього «Агробізнес» довгий час був беззубим в завершенні атак. Першого удару в рамку воріт неосновного голкіпера «Альянсу» так і не було завдано. Ярошенко же вирішив зміцнити оборону і замість свого сина Костянтина випустив Олександра Лучика. У кінцівці був вилучений ще і Юрій Романюк, що зробило шанси «Агробізнесу» примарними – залишалося сподіватися хіба що на шалений удар після одного з нечисленних стандартів у виконанні гостей.

Реальний же шанс збільшити рахунок отримали господарі – В’ячеслав Поднебенной заробив пенальті в зіткненні із захисником. Правда Загинайлов не зміг його реалізувати, пробивши сильно, але в поперечину. Покарання настало негайно, Віталій Груша потужно пробив у штангу, від якої м’яч відлетів у спину Єфанову і залетів за лицьову лінію. Скільки б не сперечалися гравці господарів, м’яч арбітр зарахував. Таким чином, замість 2:0 рахунок став 1:1 – з ним на табло команди і закінчили гру.

«Прикарпаття» Руслана Мостового в Івано-Франківську приймало житомирське «Полісся». Гру господарі почали по-господарськи – в атакувальному стилі, в той самий час як гості скромно притиснулися до своїх воріт, намагаючись відбитися від атак суперника. Так, команда із Західної України брала швидше сумбуром, ніж конструктивом, але це приносило результат. За стартові 45 хвилин біля воріт Маханькова було створено кілька моментів, а Волошинович навіть зміг вписати своє ім’я в протокол матчу, відкривши рахунок. М’яч до півзахисника в штрафному потрапив після рикошету, але той не розгубився і пробив в дальній кут– 1:0. Справедливості заради варто відзначити, що «Прикарпаття» зуміло забити ще, але гол Барчука був скасований – офсайд.

Після перерви гості змогли трохи додати та навіть вирівняли гру. І зрештою зуміли зрівняти рахунок. Звичайний удар з середньої дистанції по воротах Новака став великою проблемою, адже голкіпер «Прикарпаття» просто відбив м’яч перед собою. Тут як тут опинився Островський, спокійно пробивши у порожній кут. Спочатку здалося, що він знаходився в офсайді, але господарі особливо не протестували. А значить, гол був забитий за правилами – 1:1.