Відійшов у засвіти Василишин Іван Павлович

В останній день першого місяця весни, на 87-му році життя, перестало битися серце одного з провідних українських фахівців з важкої атлетики, майстра спорту СРСР, заслуженого тренера України, Відмінника освіти України Василишина Івана Павловича – багаторічного доцента кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, автора / співавтора понад 50-ти науково-методичних праць та довідника «Важка атлетика Львівщини (1912–2012)».

Іван Василишин народився 26-го грудня 1934 року в селі Тарасівка Пустомитівського району Львівської області. Отримавши атестат про середню освіту, поступив на навчання у Львівський державний, тоді ще інститут фізичної культури (спеціалізація – важка атлетика), який успішно завершив у 1962 році. Найвищим його досягненням як спортсмена, було високе, сьоме місце на Всесоюзних студентських іграх 1962 року в столиці Грузії Тбілісі. А в наступному, 1963 році він виконав норматив Майстра спорту СРСР.

Отримавши диплом про вищу освіту, Іван Василишин залишився працювати у нашому виші – спершу старшим лаборантом, а згодом викладачем кафедри боротьби і важкої атлетики. У 1964 році почав працювати тренером з важкої атлетики Львівської районної ради СТ «Локомотив». З 1977 року поєднував тренерську роботу з викладацькою діяльністю на посаді старшого викладача кафедри боротьби і важкої атлетики. У 1989–2014 роках – доцент кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. За сумісництвом у 1992–2015 роках – старший тренер Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності. У 1987 році Івану Павловичу було присвоєно звання Заслужений тренер України.

Упродовж трьох років, з 1990 по 1992, очолював на посаді старшого тренера національну збірну України. Очолювана ним команда в 1991 році виграла Ювілейну X Спартакіаду народів СРСР у загальному заліку та звання чемпіонів в чотирьох вагових категоріях. А в 1992 році саме під керівництвом Івана Павловича національна збірна України успішно дебютувала на історичному для себе першому чемпіонаті Європи.

Василишин Іван Павлович особисто підготував 104 майстри спорту та 10 майстрів спорту міжнародного класу. Серед його вихованців п’ять заслужених тренерів України (Ярослав Мартинюк (2006), Володимир Латишевський (1999), Ігор Послушний (1994), Сергій Попіл (2009), Лев Пекар (1992), а також заслужений тренер Білорусі Олександр Травін (1984). Учнем Івана Павловича є й нинішній старший тренер чоловічої національної збірної України, майстер спорту міжнародного класу Андрій Ґентош.

У 1991–1992 роках Іван Павлович був членом президії Федерації важкої атлетики України, а з 1988 по 2001 роки – головою Федерації важкої атлетики Львівської області. У 1995 році Івану Василишину було присвоєно звання Суддя міжнародної категорії.

Упродовж своєї тренерської і викладацької діяльності Василишин Іван Павлович був удостоєний низки державних нагород та відзнак: Медалі «Ветеран праці» (1985) та «Вища школа СРСР» (1987); Премія МОН СРСР за перше місце з важкої атлетики серед спортивних вузів (1987); Медаль НОК України «За вагомий внесок в олімпійський рух України» (2004); Почесна відзнака й медаль ФВА України «За вагомий внесок у розвиток важкої атлетики України» (1995); Відзнаки Федерації важкої атлетики України «110 років важкій атлетиці України» (2005), «120 років важкій атлетиці України» (2015); «Відмінник освіти України» (2008); багаторазово нагороджувався почесними грамотами і подяками Мінмолодьспорту України, Львівської обласної державної адміністрації, Управління ФКіС ЛОДА, ФВАУ.

Іван Павлович був хорошим спортсменом та прекрасним професіоналом своєї справи – стовідсотковим фанатом важкої атлетики. Про таких кажуть лаконічно – Тренер і Педагог від Бога. Та не можна не сказати й про його людські якості. Він намагався з своїх учнів не тільки виліпити атлетів-чемпіонів, а що головне, виховати з них гідних і порядних людей та яскравих особистостей, справжніх патріотів вишу, Львова й України. Завжди з повагою і доброзичливістю ставився до колег по роботі – як по викладацькій діяльності, так і по тренерському цеху. Також Іван Павлович упродовж життя був чудовим сім’янином – сином, братом, чоловіком, батьком, дідусем. Та тепер це все уже в минулому...

Кафедра атлетичних видів спорту, Ректорат та увесь колектив Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Вічная пам’ять...

P.S. Поховання Василишина Івана Павловича відбудеться у суботу,
3-го квітня, з Каплички клінічної лікарні
швидкої медичної допомоги м. Львова, що знаходиться
зі сторони вулиці Пилипа Орлика.
Початок – о 09:00.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ