Віктор Пасічник – у ТОП-30 кращих Олімпіади-2018 в лижному двоєборстві

Випускник Львівського державного університету фізичної культури Віктор Пасічник – єдиний представник України на XXIII зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані в лижному двоєборстві. Лижне двоєборство входило до програми ще перших зимових Олімпійських Ігор, що проходили в 1924 році у французькому Шамоні та як і тоді, включає у себе – стрибки на лижах з трампліну та лижну гонка на 10 км.

Очки, які заробляють двоєборці під час стрибків на лижах, трансформуються вже у секунди під час гонки переслідування.

Віктор Пасічник (на фото) під час першого виду показав результат 89 м 5 см і посів 36-е місце. Відставання від лідера становило 3 хвилини і 6 секунд.

І Віктор недаремно обнадіяв усіх прихильників спорту. Ходом він дійсно показав кращий результат і зумів поборотись за престижну ТОП-30 та замкнути її. Час відставання нашого двоєборця на фініші від переможця скоротився до 2 хвилин 54.7 секунди.

Одразу після фінішу у лижній гонці переслідування, Віктор  Пасічник прокоментував свій результат: «Трамплін тут своєрідний, за своїм профілем відрізняється від тих, на яких виступаємо в Європі. Але пристосуватися можна. Звичайно, вітер – це найбільший конкурент, напрямок його постійно змінюється, доводиться перечікувати. Досвід Олімпійських ігор-2014, звичайно, дуже знадобився. Стрибок вийшов на непоганому рівні, але ще не знаю, як оцінить його мій тренер Микола Козлов».

За словами Віктора Пасічника, мету яку він собі ставив на цей старт – це було потрапляння за результатами двоєборства у топ-30. «Я дуже задоволений, що так і вийшло. Тепер чекаю випробувань на великому трампліні», – поділився спортсмен.

Що ж до боротьби за «золото», то перемогу здобув німецький спортсмен Ерік Френцель, який посів п’яте місце в стрибках з трампліну і йшов у гонку з відставанням від лідера більш ніж на 30 секунд, але подолав дистанцію у 10 км за 24 хвилини 51.4 секунди і зміг вдруге поспіль завоювати олімпійське «золото», адже він виграв у цій дисципліні і в Сочі-2014. Другим на фініш, також як і чотири роки тому в Сочі, прийшов Акіто Ватабе з Японії, який почав відставати від основного суперника на останньому підйомі і в результаті програв йому 4,8 секунди. Бронзовим призером став Лукас Клапфер з Австрії – 18,5 секунди відставання.