Віктор Вихрист – чемпіон Євроігор-2019 з боксу в суперважкій вазі! (Відео)

Випускник кафедри фехтування, боксу та національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, боксер-cуперважковаговик Віктор Вихрист тріумфував у змаганнях в найпрестижнішій ваговій категорії понад 91 кг у рамках ІІ Європейських ігор-2019 і тим самим приніс Україні десяте «золото» континентального мультиспортивного форуму в Мінську.

Нагадаємо, 27-річний чемпіон Європи-2017 Віктор Вихрист у своєму стартовому поєдинку на змаганнях Євроігор-2019 розтрощив чотириразового чемпіона Росії Івана Верясова. Переміг українець за рішенням суддів, але всі п’ять рефері у своєму вердикті були одностайні. Не менш переконливо, з аналогічною оцінкою розвитку подій у рингу зі сторони служителів Феміди, Віктор продовжив свою переможну ходу на континентальному форумі у чвертьфіналі, де розгромив серба Владана Бабіча. А за путівку у фінал Вихрист сперечався з хорватом Марко Мілуном. Втім, поєдинок вийшов не довгим. Українець, як то кажуть, не став відкладати справу у довгу шухляду і в третьому раунді здобув перемогу нокаутом.

У бою за «золото» Віктор Вихрист зустрівся з французом Зауром Алієвим. То був рівний, конкурентний бій. Трохи габаритніший Алієв, можливо, поступається українцеві технічно, але за рахунок довших рук і гарного боксерського інтелекту влучав у Вихриста доволі часто. Втім, позначати свою перевагу Віктор почав з середини першого раунду. Після лівого бокового від українця Алієв встояв лише дивом. У другій трихвилинці перевага Вихриста стала ще більшою, але разом з тим почало даватися взнаки отримане ще у чвертьфіналі розсічення.

Початок третього раунду був за Алієвим. Він частіше влучав і начебто виглядав ліпше готовим функціонально. Втім, у середині раунду Вихристу вдалося кілька разів гарно пробити назустріч і перехопити ініціативу повторно. У цю мить сумнівів у перевазі українця вже не було. Проте суперники зіткнулися головами і з пошкодженої брови Віктора полилася кров. Лікарі вдіяти не змогли нічого і за півхвилини до завершення третього періоду бій зупинили. Згідно із правилами аматорського боксу, переможець у такій ситуації визначається за результатами суддівських записок. Перевагу українцеві віддало четверо суддів з п’яти – 4:1 (30:27, 29:28, 30:27, 28:29, 30:27).

Тож Україна здобула перше боксерське «золото» Європейських ігор-2019.

Новоспечений чемпіон ІІ Європейських ігор-2019 з боксу Віктор Вихрист після свого тріумфу не стримував емоцій: «Я на сьомому небі від щастя! Це неперевершені емоції. Неймовірно щасливий! Для мене Європейські ігри дуже важливий турнір напередодні Олімпійських ігор-2020. Можна навіть сказати, найважливіший, тому це дуже вагома перемога. Кожен бій був непростий. Фінальний поєдинок також проходив важко. Ми зіткнулися головами з суперником й через моє розсічення брови бій зупинили, але за очками я все ж таки переміг».

Додамо, що сьогодні, 30-го червня, у фіналі боксерського турніру Євроігор-2019 битимуться ще двоє представників України – Микола Буценко (вага до 56 кг) і Олександр Хижняк (вага до 75 кг).