Випускник ЛДУФК Андрій Демчук – чемпіон Євро-2018 з фехтування на шаблях серед паралімпійців

Знаменитий український фехтувальник Андрій Демчук, який одну з своїх вищих освіт здобув у Львівському державному університеті фізичної культури, блискуче виступив на головних змаганнях року – чемпіонаті Європи-2018, який відбувся в італійському місті Терні. Галичанин там здобув три медалі, одна з яких найвищого ґатунку.

В арсеналі Андрія Демчука «золото» на офіційних змаганнях не водилося з часів Паралімпійських ігор-2016 в бразильському Ріо-де-Жанейро, де він виграв особисте «золото» у фехтуванні на візках. І ось через два роки Демчук привіз додому омріяну відзнаку у поєдинках на шаблях.

«Я своїй дочці Юстині дав три медалі, вона відразу витягнула золоту. Напевне, відчуває, що ця відзнака була найбільш бажана. І напевно, через те, що вона блищить найбільше», – розповідає Андрій. Такий результат додав впевненості і азарту. Спортсмен сміється: «Перш за все, це «золото» мені важливе, бо треба було собі довести, що я ще не такий пенсіонер. Що є ще порох у порохівницях».

До слова, у вирішальній дуелі на континентальній першості львів’янин здолав суперника з Угорщини Річарда Освата. Саме його Демчук переміг і у фіналі Паралімпіади-2016 в Ріо. Андрій розповідає: «Якось так останнім часом складається, що ми з Річардом часто наштовхуємося один на одного. Це мій друг, і ми з ним товаришуємо поза доріжкою. Осват – складний для мене суперник. Це один із найважчих опонентів у світі. Але дякую Богу, що мені зараз вдавалося в нього перемагати».

Також Андрій завоював дві «бронзові» нагороди у шаблі та шпазі у командній першості Євро-2018. З цього приводу він розповів наступне: «Могло бути ще краще. Тому що в півфіналі ми програли французам 40:41. І якраз я закінчував, ніби зрівняв рахунок 40:40. Але, на жаль, останній укол ми програли. Але це не найгірша поразка, бо французи – паралімпійські чемпіони Ріо на шпазі в команді».

Вигравати завжди приємно, але надовго віддаватися ейфорії після вдалих виступів на Євро-2018 Андрій не має наміру. Адже вже за місяць стартує перший етап відбору на Паралімпіаду-2020 в Токіо. За два роки Демчук має успішно виступити на дюжині стартів, аби завоювати ліцензію. Андрій пояснює систему відбору на параолімпійський турнір у Токіо-2020: «Минулого разу за 12 місць боролися 169 спортсменів зі всього світу. А зараз, думаю, буде понад 200 претендентів. Це 100 відсотків! Тож думаю, буде нелегко!». Нелегко, зате цікаво. Андрій не боїться складних викликів. Каже: «Займатися видом спорту, де десять людей приїхало, і вісім отримали медалі – для мене це нецікаво».

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ