Випускник ЛДУФК Ігор Зінкевич очолив національну збірну України з водного поло

Чоловіча національна збірна України з водного поло отримала нового головного тренера. «Синьо-жовту ескадру» майстрів гри з м’ячем на воді очолив один з найвідоміших та найавторитетніших вітчизняних фахівців – майстер спорту колишнього СРСР, заслужений тренер України та заслужений працівник фізичної культури і спорту України, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, 61-річний Ігор Зінкевич, який по завершенні кар’єри гравця багато років працював головним тренером львівського «Динамо», яке у підсумку вивів у беззаперечні лідери вітчизняного ватерполо.

Зазначимо, що Ігор Ілліч має чималий досвід роботи і зі збірними командами України. Зокрема, з 1996 по 1999 рік він був головним тренером молодіжної команди, а у 1998–2000 тренував національну. І саме під його керівництвом «синьо-жовта» молодіжка досягла своїх найкращих результатів – пробилася до ТОП-10 на Євро-1998 та єдиний раз в своїй історії грала у фінальній частині чемпіонату світу-1999, а національна збірна, яку Ігор Зінкевич тренував разом з Олександром Обедінським, стала переможцем (2000 р., Мальта) та срібним призером (2002 р., Швеція) серед команд групи «В».

Також слід сказати, що саме підопічні Ігоря Зінкевича з львівського «Динамо» у 1996 році формували кістяк національної збірної України, яка здобула право грати на ХХVІ літніх Олімпійських іграх-1996 в американській Атланті – це єдиний випадок в історії літніх командних ігрових видів українського спорту, коли чоловіча збірна виборола олімпійську ліцензію.

Допомагати у роботі з головною командою країни Ігорю Зінкевичу будуть новопризначений керманич молодіжки Тимур Шилін із Маріуполя та ще один львів’янин Олексій Шведов, який вищу освіту також здобував у стінах нашого Університету. Останній нині очолює львівське «Динамо», більшість гравців якого є студентами або випускниками ЛДУФК і складають кістяк національної збірної України сьогодення.

Додамо, що свої виступи у 2020 році збірна України розпочне матчами Світової ліги. «Синьо-жовті» під керівництвом Ігоря Зінкевича свій перший поєдинок зіграють 17-го березня на виїзді проти команди Франції, 14-го квітня у Києві прийматимуть збірну Нідерландів, а за два тижні, 28-го квітня, гостюватимуть у Грузії.

А влітку українці стартують в новоствореному турнірі – Лізі Націй, який відбудеться у чеському Брно з 12-го по 14-е червня. Участь у ньому братимуть 16 збірних, які не гратимуть у вирішальній частині Світової ліги. У Лізі Націй у кожній з груп буде по чотири команди. Переможці квартетів вийдуть у «Фінал чотирьох», в якому й розіграють головний приз турніру.