Вітання з нагоди Міжнародного Олімпійського дня!

Найщиріші привітання колективу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з нагоди 126-ї річниці заснування Міжнародного Олімпійського Комітету та 72-ї річниці проведення Олімпійського дня!

Вітаємо з цією визначною подією кожного олімпійця, кожного шанувальника спорту, кожного українця, хто підтримує активний і здоровий спосіб життя, кожного, хто живе за олімпійськими ідеалами – миру, дружби та досконалості високих прагнень, добрих справ, наснаги та безмежної сили духу!

Олімпійський день – чудова можливість для кожного розділити унікальні та універсальні олімпійські цінності, зробити крок на зустріч здоровому способу життя та відчути себе справжнім олімпійцем. Це велике свято спорту, яке щороку відзначає весь світ з нагоди Дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету!

Надзвичайно приємно згадати, що біля витоків сучасного Олімпійського руху стояв наш співвітчизник із Полтавщини Олексій Бутовський, який був членом першого складу МОК. Ми з величезною шаною зберігаємо та примножуємо спадщину Олексія Дмитровича.

Нині Міжнародний Олімпійський Комітет є найвпливовішою спортивною організацією, головним гарантом розвитку олімпійського руху та втілення олімпійських цінностей на всіх п’яти континентах земної кулі.

З приємністю можемо відзначити, що Україна активно долучилась до відзначення Олімпійського дня – сотні тисяч громадян різного віку в усіх регіонах об’єднуються навколо унікальних та універсальних цінностей. Як наслідок, кількість прихильників здорового способу життя та фізичної культури щороку зростає, а філософія олімпізму та універсальних олімпійських цінностей охоплює все ширшу аудиторію по всьому світу.

У нашій країні Олімпійський день вже встиг стати доброю традицією для багатьох родин. Це подія, що об’єднує величезну кількість жителів міст, містечок та сіл навколо вічних ідеалів людства – миру, добра, взаємоповаги та порозуміння.

Незважаючи на усі проблеми сьогодення, бажаємо всім учасникам Олімпійського дня залишатись активними, спортивними та відданими здоровому способу життя, а також підтримувати українських атлетів, які захищатимуть честь синьо-жовтого прапора на змаганнях континентального і світового рівнів.

ДОВІДКА

У червні 1894 року в столиці Франції Парижі відбувся міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн... 23-го червня свою доповідь представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх з розробленими ним організаційними основами Олімпійських ігор. Саме тоді був створений Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Пост генерального секретаря МОК зайняв П’єр де Кубертен. Конгрес прийняв рішення про проведення Ігор I Олімпіади в 1896 році у Греції.

У 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення – 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем.

На першій Олімпіаді 311 атлетів із 13-ти країн розіграли медалі в 13-ти видах спорту. В Олімпійських іграх 2004 року у Греції взяли участь близько 15 з половиною тисяч спортсменів і офіційних осіб більш ніж з 200 країн світу. Медалі розігрувалися вже у 28 видах спорту.

В Олімпійській хартії записано: «Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу».

Усі найіменитіші спортсмени вважають свою кар’єру, якою б успішною вона не була, неповноцінною без Олімпійської медалі. Олімпійські чемпіони – гордість кожної країни.


З повагою, 
Ректорат ЛДУФК 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ